Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapest: Kölcsey Ferenc...

Budapest: Kölcsey Ferenc Gimnázium vagy Szent László Gimnázium? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A Kölcseyben a francia kéttannyelvű, míg a Szent Lászlóban az olasz kéttannyelvű az, amik szóba jöhetnek nálam.

Mindkét nyelven imádom, nem tudnék választani közülük, viszont sokan azzal érvelnek a Kölcsey mellett, hogy a francia sokkal hasznosabb nyelv, mint az olasz. A Szent László mellett érvelők azt hozzák fel, hogy sokkal erősebb iskola.

Utánanéztem, a HVG rangsora szerint a Szent László Gimnázium a 34., míg a Kölcsey a 75. legjobb hazai középiskola, így ezek alapján inkább az előbbit tartom szimpatikusnak.

Ti mit gondoltok erről? A Kölcsey valóban sokkal "gyengébb", mint a Szent László?



2014. máj. 19. 22:09
 1/1 czider88 válasza:
100%
Több ismerősöm is járt mindkét intézménybe.Nem mondom,hogy bármelyik tökéletes,mindenhol ki lehet fogni rossz tanárokat (persze ne a tanárokért tanulj) DE: Például az egyik ismerősöm A Szent Lászlóba járt,aztán a Xantusban folytatta mivel több tanára is nagyon bunkó volt (és nem az ő személyisége miatt).A SztLászló erős suli,és szép is,a Kölcsey is erős,oda is járt 2 ismerősöm is,mindkettő franciára.Az egyik a BME-n folytatta a másika 420-on akárhány ponttal az IBS-en.Ha érveket akarsz felsorolni akkor szerintem a Kölcsey mellett az szól,hogy 1.A belvárosban van (és ez egy nagy pozitívum,de tényleg,sokkal több mindent ismerhetsz meg) 2. a francia - én olaszt tanultam 4 évig - tényleg hasznosabb pld biológia téren mivel a franciák nagykutyák benne 3. Eddig a Kölcseyről nem hallottam panaszt pedig ismerek onnan emberkéket.4. A távolságot is nézd meg,mert nem mindegy mennyit utazol naponta.Sok esetben leviszi az ember maradék energiáját is.Istenítésről persze szó se essék. Egyéni vélemény volt. :)
2014. máj. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!