Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem felvételi help!...

Egyetem felvételi help! Milyen sorrendre változtassam meg? Félek, hogy sehova nem fognak felvenni a sorrend miatt.

Figyelt kérdés

Na szóval az a helyzet, hogy megjelöltem ezt az 5 szakot:

Corvinus - emberi erőforrások

BME - gazdálkodás-menedzsment

BME - nemzetközi gazdálkodás

BGF - kereskedelem-marketing (angol nyelven)

BGF - turizmus-vendéglátás (angol nyelven)


Megjelöltem mind az ötöt önköltséges és államilag támogatott formában is, de államira nincs esélyem, sőt még az önköltséges is necces.

Úgy számoltam, hogy kb 310 pontom lesz csak :S


Csináltam egy táblázatot, amiben összegyűjtöttem a 2013, 2012 és 2011-es statisztikákat (jelentkezők száma, felvettek száma, első helyen jelöltek száma, ponthatárok), illetve az idei jelentkezők számát. Vessetek rá egy pillantást légyszi:

[link]


Szerintetek hogyan kéne a sorrendet megváltoztatnom?

Gondolom a Corvinus - emberi erőforrások szakra és a BME - gazdálkodás-menedzsmentre nincs esélyem.

Tegyem első helyre a BME - nemzetközi gazdálkodást, utána meg a kereskedelem-marketinget és a turizmus-vendéglátást? Tavaly 309 volt a ponthatár a nemzetközi-gazdálkodás szakon. :S

Vagy tegyem első helyre a kereskedelem-marketinget, mert oda 100%, hogy felvesznek? Ott úgy néz ki, hogy mindig 240 a ponthatár.


Segítsetek :'(



2014. jún. 16. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy a sorrend, ha valamit 5.-nek jelölsz meg, akkor ugyanakkora eséllyel vesznek fel oda, mint aki elsőnek jelöli (feltéve, hogy 1-4. helyen megjelölt helyekre nincs elég pontod).

Azt jelöld meg első helyen amelyikre legjobban szeretnél menni!

2014. jún. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt tedd elsőnek, ahova a legjobban szeretnél menni, és utolsónak ahova a legkevésbé. A ponthatárral ne törődj, ha nem vesznek fel az elsőként (2., 3., stb.) megjelölt helyre, ugyanannyi esélyed van bejutni az 5. helyre, mintha azt tetted volna előre. Szóval semmi értelme azon spekulálni, hogy az legyen elöl ahova tuti felvesznek, mert nem kerülsz hátrányba azokhoz képest, akik elsőnek jelölték.

Hagyd így nyugodtan a sorrendet, a Corvinusra mondjuk valóban nincs sok esély, de hagyd csak bent, nem árthat.

2014. jún. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt hittem, ha első helyen jelölöm, akkor nagyobb az esélye :D
2014. jún. 16. 13:39
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezért sem ártana utánanézni a felvételis dolgoknak, sok idegeskedéstől megóv..
2014. jún. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!