Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most érettségiztem, és az...

Most érettségiztem, és az írásbeli érettségi feladatlap megtekintése után alá kellett írni egy szerződést, amiben "elfogadjuk az eredményeinket". A szóbelin az elnök sok mindenkinek az írásbelijét átírta. (rossz értelemben) (?! )

Figyelt kérdés
Ilyet hogy tehet, mikor már alá írtuk a szerződést korábban, amiben elfogadtuk az írásbeli eredményeinket? Eddig mindenki átment, most sokan szóbeliznek. Ilyet megcsinálhat a szerződés aláírása után?Kérem valaki segítsen, aki benne van ebbe az egész érettségis dologban, vagy esetleg, aki ért hozzá, még csütörtökig kéne, ha lehet, Előre is köszönöm.:))

2014. jún. 16. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Olyan "szerződés", amit veletek aláírattak, jogilag nincs, ez az iskolátok saját kreálmánya, és nem értem a jelentőségét sem, ugyanis ha kifogásotok lenne, azt úgyis megtettétek volna írásban. A másik dolog: az elnöknek sincs konkrétan joga a pontszámot megváltoztatni, nem tudom, hogy történt ahhoz képest, hogy nektek hogy tálalták. Az elnöknek joga, sőt inkább azt mondom, kötelelessége viszont ha téves, a javítókulcstól eltérő javítást talál, hogy ezt jelezze az iskola igazgatójának, aki egy másik tanárral újrajavíttatja, majd a vizsgáztató tanárokból álló vizsgabizottság dönt a végső pontról. Ha nálatok az elnök maga húzta le a pontot, akkor ő se járt el szabályosan, de mivel ti nem voltatok ott, nem tudhatjátok, hogy történt. Erről az értekezletről jegyzőkönyv készül, a diákönkormányzat képviselője esetleg elkérheti, bár ez így nincs leírva sehol. De nagy valószínűséggel az történt, hogy a tanár - reménykedve abban, hogy az elnök szemet húny fölötte - úgy javította, hogy kijöjjön a 25 pont, ami valójában mégsem volt annyi.
2014. jún. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Majdnem. Ha az elnök tesz észrevételt, nem kell másik tanárnak újrajavítania.


Ez a szerződés fogalmilag nem létezhet. Szerződés egyébként is valaminek a teljesítésére irányulhat, nem arra, hogy valaki egyoldalúan elfogad valamit, az nem szerződés. Amikor megtekintetted, akkor két lehetőséged volt: vagy benyújtasz egy észrevételt 24 órán belül, vagy nem. Ha nem, azzal automatikusan elfogadod az eredményt. Aláíratni azt szokták, hogy megtekintetted. Nem ezzel kevered össze? Lehet, hogy ráírták erre az aláíróívre, hogy elfogadod az eredményt, ezt nem kellett volna, de nem is jelent semmit, mert akkor is benyújthatsz észrevételt.


Ha valaki mégis bármiféle szerződést kreált erre, ami elképesztő lenne, az jogilag semmis.


Az elnök pedig nem az iskola alkalmazottja, nem vonatkozik rá semmilyen megállapodás, amit te kötsz az iskolával, hanem a vizsgaszabályzat szerint jár el. Még akkor is, ha az iskola nem.

2014. jún. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Még egy: kaptál te egy példányt abból a papírból? Ha nem, akkor megint nem lehet szó szerződésről.
2014. jún. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a felvilágosítást, és lehet, hogy azzal tévesztettem össze.
2014. jún. 18. 21:31
 5/8 anonim ***** válasza:
27%

És most mi van?

Neked is le lerr rontva?

2014. jún. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
jav. rontva
2014. jún. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
lett
2014. jún. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem írt át semmit az elnök szerintem

Vagy ti láttátok, hogy egyáltalán mit írt?

2014. jún. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!