Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Informatikus egyetem (pl....

Informatikus egyetem (pl. ELTE IK)? A matematika tárgyak kb milyen arányban különböznek a középiskolai emelt matektól?

Figyelt kérdés

- 80%-ban más (teljesen új témakörök, szinte semmiben nem egyezik)

- 50-50% (újravesszük mindent, és legalább ugyanennyi új témakör)

- 20%-ban ugyanaz (1-2 eddig nem tanult területet is beleveszünk, de a nagy része az eddig megtanultak tovább bővítése)



2014. jún. 17. 20:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A középsulis anyagot úgy veszik, hogy tudod, és el is várják, hogy tudd. Ha találkoztál deriválással/integrálással, akkor az nem lesz teljesen új, de minden más valószínűleg igen.
2014. jún. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
95%-ban új.
2014. jún. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A "teljesen új" az a megelőző tudásra épül, vagy egymástól függetlenek mint pl. a kombinatorika a geometriától?

Szóval ha nem vagy képben geometriából attól még tudod teljesíteni az egyetemei követelményeket?

2014. jún. 17. 20:31
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

kb 10%-ban leszel képben. Ezt így most állítom neked ha ilyen kérdéseket teszel fel. Mivel akkor ugyebár nem olyan a tudásod hogy mindent marha gyorsan megértesz. (van pár ilyen itt egyébként akik nem tanulnak csak alig és mégis 3-4es ZH-kat irnak folyamatosan)


Tehát készülj úgy hogy alig fogsz érteni valamit. De a korepek amiket a HÖK szervez, és a rendes tanulás mindig meghozza gyümölcsét. Meg lehet érteni, és meg lehet tanulni is. Semmi probléma nincs ha szorgalmas vagy.

2014. jún. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Arneal ***** válasza:
62%

"Középiskolai emelt matek" <- definition?


Ugyanis én tudok olyan helyekről, ahol differenciál egyenleteket is vesznek emelten és pl. nekem se nagyon mondtak újat első félévben matekból.

2014. jún. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 reptoid ***** válasza:
100%
Egy kis halmazelmélet, matematikai logika, függvényelemzés az, ami középiskolából ismerős lehet. Viszont középiskolában ezekből az egyetemi szinthez képest annyira keveset tanítanak, hogy tulajdonképpen teljesen felesleges arról beszélni, épül-e rá. Mert nyilván alapjaiban épül, de egyetemi mennyiséghez nézve az egészet 1-2 délután alatt kell átnézned, újratanulnod. Max első hét.
2014. jún. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
4-es válaszoló, szóval a kérdésem, hogy pl a geometria szükséges előfeltétele lesz majd valamelyik egyetemi vizsgáknak?
2014. jún. 17. 20:45
 8/13 A kérdező kommentje:
Vagy akkor így egyszerűbb megkérdezni: gimnáziumban végig 5-ös voltam matekból, de 3 évet külföldön tanultam mást, és sok mindent felejtettem, ahogy így nézegetem az idei emelt érettségit. Mindent újra kell tanulnom, vagy elég csak az egyetemi tempóval haladnom?
2014. jún. 17. 20:56
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

Legegyszerübb ha utána nézel az első éves tárgyaknak.


Analízis, Lineáris algebra, Matematikai Alapozás(erre épül az analizis), Diszkrét Matematika.


Leginkább ezek amik jellemzik az első évet matekból.

Néha nem is értem mért nem Analízistervező bsc a neve... :)

2014. jún. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb dolgoz teljesen újra kell/fogod tatnulni.

Dimatból annó úgy kezdődött nekünk, hogy akkor definiáljuk a számokat.


Persze az alapokon baromi gyorsan át fognak menni, szóval jó, ha már rögtön a matematika alapozásból nem full ismeretlen még minden.


Plusz a matematika tanulásra nagy hangsúlyt kell majd fektetned. Ha tudtál dolgokat korábban, ha nem.

Ugyanis ez az amin a diákok 80%-a legalább elhasal.

2014. jún. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!