Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy tudnám megtanulni a...

Hogy tudnám megtanulni a maradék tételt hétfőre?

Figyelt kérdés
Hétfőn kezdek szóbelin,és hátra van a magyar,töri,német fele + matek 26 tétel és 20 tétel egészségügyiből. Hogyan sikerülne ezeket mind megtanulnom addigra? Már nagyon elfáradtam a sok tanulásban..
2014. jún. 19. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Menj el bulizni a vizsgán meg improvizálj.
2014. jún. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, de olyan sokat nem tanulhattál, ha ilyen sok tétel van hátra... Én egyetemet végeztem, volt, hogy egy éjszaka alatt készültem fel pl olyan vizsgákra, mint politológia és 5-öst kaptam. De én nagyon könnyen tanulok, párszor elolvasom és megjegyzem plusz én hozzá is voltam szokva a tanuláshoz. Az én tanácsom az lenne, hogy ne bemagolni, hanem megérteni próbáld a tételeket. Már ha ez lehetséges. Nem tudom, hogy abba a csoportba tartozol-e, aki könnyen tanul, mert értelmez, vagy abba, akinek sok idő kell, mert nem értelmez, hanem magol. Én az előbbi vagyok, szóval azt tudom tanácsolni saját példámból, hogy értelmezz. De hogy a fenébe hagyhattad az utolsó percre az összes érettségi tárgyat? Németet már nem hiszem, hogy be tudod magolni, meg amúgy is... az nyelv. Vagy tudsz beszélni, vagy nem. Töri nagyon logikus, szerintem ha van egy kis érzéked hozzá, akkor az menni fog. Magyar szintúgy. Matekot nem tudom, abból nem kellett szóbeliznem, meg egészségügyet sem tanultam soha. De ha 4 évig tanultad ezeket a tárgyakat, akkor nyilván van (kellene, hogy legyen) legalább valami alap, amire építkezz. Gondolom ilyen hozzáállással a 2-es a cél. Szerintem az menni fog. Plusz Egész hétvégén tanulj, de óránként adj magadnak pár perc szünetet. Kezd azzal, ami nagyon rosszul megy, amire sokat kell készülnöd. A végére hagyd azt, amiből pár pont kell csak. Ebben az esetben nem tehetsz mást, szelektálnod kell.
2014. jún. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

már ne is haragudj, de már régen befejeződtek az írásbelik, volt egy csomó heted, hogy megtanuld (nem is beszélve az évközi napokról)

ha minden napra pontosan beosztod miből mennyit tanulsz meg kora reggeltől estig, akkor simán megtanulható

2014. jún. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt tanuld leginkább, amiből a leggyengébb vagy (gondolom a matek) - A többiből elég kicsit kevesebbet
2014. jún. 20. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az írásbelijeid milyenek lettek?
2014. jún. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Matekbol megyek szobelizni igy abbol a 2es kell, tobbi irasbelim 4es 5os :)
2014. jún. 21. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!