Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vallásos iskolákban mások a...

Vallásos iskolákban mások a gyerekek?

Figyelt kérdés

Évekig tanítottam egy nem vallásos iskolában, és elég rossz tapasztalataim voltam a gyerekek viselkedésével kapcsolatban, többek között ezért is hagytam abba.


Viszont most lenne lehetőségem óraadóként, heti mindössze pár órában tanítani egy vallásos (református) általános iskolában.


Fegyelmezettebbek lehetnek ott a gyerekek, vagy épp ellenkezőleg: a több korlátozás(?) miatt még rosszabbak, mint a nem vallásos iskolákban?


Illetve szerintetek az feltétele-e a munkavállalásnak, hogy én magam is vallásos legyek?



2014. jún. 22. 07:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Én vallásos középiskolába jártam, azt kell mondjam a gyerekek mindenhol gyerekek. Ha egy tanár ki tudja vívni az osztály bizalmát nem lesz sok gond, általában viszont azt hiszik, hogy ez egy erőfitogtatási verseny, és rendre alulmaradnak(mivel a tanárnak nincs igazából fegyver a kezében a gyerek ellen, fordítva viszont nincs így)
2014. jún. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
semmivel sem másabbak, ugyan úgy tiszteletlenek, megy a cigi, a fű....és sorolhatnám mi még, ugyan úgy, mint egy állami suliban.
2014. jún. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Van egy 16 éves lányom,őt a Református Egyház által támogatott iskolába adtuk anno.

Azt kell mondanom,hogy nem bántam meg.

Nem tudom,hogy van máshol de azt tudom,hogy itt nálunk nagyon komolyan odafigyelnek a gyerekekre.

Nem hagynak nekik időt,hogy "unatkozzanak".

Eleinte azt hittem,hogy túlzásba viszik,többet volt az iskolába és a templom kertjébe mint otthon,de most látom,hogy nem hiába.

Benne van a kórusban,benne van a néptánc csoportban,folyamásos próbák meg felképesek vannak,kirándulások stb.

És persze tisztelettudóbbak a gyerekek.

Nem azért írom,hogy a vallást dicsérjem hanem azért,hogy dicsérjem azokat akik energiát fektetnek ebbe a munkába.

2014. jún. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Általában fegyelmezettebbek, általában kevesebb a cigi, fű, stb. De, amint írták bölcsen, a gyerekek ott is gyerekek. Általában az egyházi iskolák nagyobb rendet követelnek meg. de ez nem szokott gondot okozni, mert akik oda járnak, nekik ez lesz a termesztés.
2014. jún. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És az gond, ha én nem vagyok vallásos? Vagy attól még felvehetnek?
2014. jún. 24. 07:47
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Nálunk nem kérdezték a tanároktól, hogy ki vallásos és ki nem, az álláshirdetéseknél azt írták, hogy "keresztény értékeket elfogadó"-nak kell lenniük.


"Általában fegyelmezettebbek, általában kevesebb a cigi, fű, stb. De, amint írták bölcsen, a gyerekek ott is gyerekek. Általában az egyházi iskolák nagyobb rendet követelnek meg. de ez nem szokott gondot okozni, mert akik oda járnak, nekik ez lesz a termesztés."


A mi kollégiumunkban konkrétan minden második szobában volt fű, egy lányt azért dobtak ki, mert 9.-ben holtrészegen bemászott a fürdőkádba. Ez persze személyes tapasztalat, nem tudom máshol is ilyen-e a helyzet(egy kecskeméti iskoláról tudok, ott is ez megy)


Ha a tanár eléri, hogy tiszteljék, akkor tisztelni fogják. Volt olyan tanárunk, aki egyetlen szaktanárit vagy egyest nem adott, egyszerűen tisztelt minket, és még a legelvetemültebb arcok is értékelték ezt nála, féltünk tőle, hogy elveszítjük a szeretetét.

2014. jún. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!