Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha katolikus vagy református...

Ha katolikus vagy református felsőoktatási intézménybe jelentkezek, kötelező felvenni a hittel kapcsolatos tárgyakat?

Figyelt kérdés
Olvastam itt az oldalon egy másik kérdés válaszaiban, hogy az ilyen sulikon vannak hittel kapcsolatos tárgyak. Na már most én ateista vagyok (hivatalosan meg vagyok keresztelve, de az csak hivatalos, én nem vagyok vallásos valójában) és nem igazán szeretnék ilyen tárgyakat tanulni. Kötelező azokat felvenni?
2010. jan. 4. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez az adott intézmény adott szakjától függ. Szerintem pl töri BTK-n nem kell, de ha már vallástanárit csinálsz ott igen. Szóval szerintem nem kell. De próbálj meg suli fórumokon érdeklődni.
2010. jan. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Anyum Református Egyetemen végzett,szociális munkás szakon.Kötelező volt a biblia ismeret,a csoport fele emiatt hagyta ott,nem mentek át a vizsgákon,hiába volt meg a többi szakmába vágó.
2010. jan. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, melyik iskola melyik szakjáról van szó, ennek utána kell járni, mielőtt jelentkezel. Biztos van az iskolának honlapja, ahol le van írva.


Bocs az offért, de aki ateista, az miért akar vallásos iskolába jelentkezni? Aki vallásos, azt emiatt nem veszik fel, mert elfogynak a helyek.

2010. jan. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elég gyenge a pontszámom, és minden lehetőséget meg kell próbálnom...
2010. jan. 4. 13:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha így áll miért nem szakmát tanulsz és leszel a szakmád mestere?

Igazán felesleges azért felsőoktatási intézménybe menned, hogy a milliomodik olyan diplomás légy aki csak a diploma miatt lett az és diplomás munkanélküliként tengeti majd életét. Legyél jó szakember!

2010. jan. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Fordítónak/tolmácsnak készülök. Ehhez iskola kell. Ráadásul kettő is.
2010. jan. 4. 13:59
 7/7 anonim ***** válasza:
A PPKE-BTK-n kötelező felvenni ezeket a tárgyakat, ugymond kritérium tárgyak, de nem jár értük kredit és nem számít az átlagba:)viszont nagyon érdekesen vannak oktatva nem vagyok vallásos, de imádtam a kereszténység alapjait:)soha sem akartak megváltani:P inkább összehasonlítottuk a különböző kultúrákat és vallásokat..
2010. jan. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!