Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hajdúböszörmény vagy Debrecen...

Hajdúböszörmény vagy Debrecen tanítóképző?

Figyelt kérdés

óvónő szeretnék lenni, és nem tudom melyik iskolát válasszam valakinek tapasztalatok, és h. lehet bejutni nehéz vagy sok pont kell, és nyelvvizsga kötelező, és mikor kérnek egyáltalán a felvételikor? ha óvónő szeretnék lenni, vagy van más ötletetek h. merre menjek?

mindenképpen gyerekekkel akarok foglalkozni mert megbolondulok értük vagy valami gyógypedagógus vagy mi legyek? milyen lehetőségeim vannak...?


2010. jan. 4. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Én Pestre járok és óvónő szeretnék lenni. Általában nem nehéz bejutni, alacsonyak a pontszámok, de a felvi.hu-n meg is tudod nézni. A nyelvvizsga nem szokott kötelező lenni, majd csak a diploma megszerzésekor, akkor feltétel.

A gyógypedagógiára mindig sokan mennek,oda más késztetés kell, ha szeretsz segíteni, sok-sok türelmed van, akkor érdemes. Meg ott sok a biológia, amit nem mindenki szeret.

Az óvónői pálya szerintem jó(bár még csak első éves vagyok), de nem lehet vele sokat keresni, úgyhogy itt nem szabad megállni. Sok terület van, ami a gyerekekhez kapcsolódik és rá lehet építeni az óvodapedagógiára:gyermekpszichológia, logopédia, testneveléshez kapcsolódóan, így tudsz külön foglalkozásokat tartani a gyerekeknek, amiért külön pénzt kaphatsz.(azt mondják, hogy általában van ilyesmire igény, mert a gyerekeket már korán képeztetik a szülők és örülnek, ha nem kell külön hordani őket, az oviba van ilyesmire lehetőség.) Egyébként, ha bekerülsz, akkor erről szerintem fognak tájékoztatni a tanárok, hogy milyen lehetőségek vannak.

2010. jan. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm még valaki? tapasztalatok felvételihez mik kellenek? szóbelire gyakorlatra? miből kéne majd készülnöm?
2010. jan. 6. 13:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Debrecen talán erősebb, meg persze nagyváros.

Tanító szak esetleg? (márcsak azért is mert 1 óvónő talán kevesebb fizut kap, de nem tudom pontosan)

2010. jan. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!