Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tudnám lenyugtatni...

Hogyan tudnám lenyugtatni magamat?

Figyelt kérdés
Holnap lesz az angol előrehozott érettségim és rettenetesen izgulok miatta:( van mar nyelvvizgam, az irasbeli is jól sikerült de a beszedem volt mindig is a leggyengebb... Ti mit csinalnatok a helyemben? Ja és mire figyeljek a vizsgán (nyílvan mindenre, de azert hatha vannak tippjeitek)

2014. jún. 23. 06:06
 1/9 anonim válasza:
Ez egy természetes állapot, nem kell csinálnod semmit, menj el sétálni. Majd kibírod, más is kibírta. Nyugi, eszedbe fog jutni minden. Sok sikert!
2014. jún. 23. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem meg van már a középfokú és az emelt szintű angol érettségim, középfokú és felsőfokú angol nyelvvizsgám. Annyi az egész ,hogy ne izgulj, nem kell hadarni, inkább szépen, összefüggően,érthetően beszélni. Meg hát azon is sok múlik,hogy mennyire vagy szimpatikus a vizsgáztatóknak.

Meg ha nem is sikerül, akkor sem dől össze a világ, majd megpróbálod jövőre is. Én pl. 2 éve érettségiztem (általános tantárgyakból) és most pedig kémiából,biológiából és a szóbelimet elszúrtam és úgy jöttek ki a pontok ,hogy lehet,hogy fel sem vesznek oda ahova menni szeretnék, és akkor most 2 választásom van : vagy elkezdek egy másik szakot,amire utálok járni,vagy ülök még egy évet itthon. Te még így is 1000x jobb helyzetben vagy mint én ,mert te jövőre is ingyen megpróbálhatod.

2014. jún. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Magabiztosan ülj ki, ha még belülről szorongsz is, ne mutasd ki. Ne bizonytalanodj el, határozottan válaszolj. Húzd ki magad, szépen nyugodtan ülj, ne ropogtasd a kezed, ne rázd a lábad, ne piszkáld a tollat stb.

Érthetően, átgondolva válaszolj, ne hadarj, tarts szünetet, kedvesen mosolyogj, az angol tanárra nézzél és neki válaszolj.

Ha zavarban vagy gondolj arra, hogy neked ez most nagyon fontos, ezen múlik minden, általában nem szoktak már szemétkedni, biztos menni fog.

Bevezető kérdéseket kapsz, hogy hogy vagy, mit csináltál semmit, ilyenkor nem kell az igazat mondani, I'm fine, thanks, azt kész is, nem kell mondanod hogy izgulsz, fáradt vagy, mert a tanáraid is azok, még sem panaszkodnak.

Minden tételhez tudj mondani legalább 8-10 értelmes, összefüggő mondatot, párbeszédeknél ha hirtelen nem jut eszedbe nyugodtan kérdezz vissza Pardon? Could you repeat please? I don't heard.Időt nyersz magadnak, és hátha eszedbe jutsz, nincs ebben semmi. Én amikor nem tudtam visszakérdeztem, nem szólnak érte. Persze ha síri csönd van, az már kellemetlenebb, de egy próbát megér.

Nos csak ügyesen, majd mesélj mi volt!

Ja és előtte energiaital tilos, nem használ, nem kell, reggelizz valami könnyűt, esetleg 1 kávé, vizsga előtt pedig 1-2 szem szőlőcukor.

2014. jún. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Olyan kb. mint a nyelvvizsga

Ha van ny.vizsgád, akkor meg mitől tartasz?

Még nézd át a tételeket

2014. jún. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Most neked középszintű lesz?

Attól meg pláne nem kell izgulni

2014. jún. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, megpróbálom megfogadni a tanácsokat:)

Igen középszint de ettől függetlenül nagyon félek tőle, utálok emberek előtt beszélni idegen nyelven ( magyarul is de az más kérdés ) mert félek attól, hogy leblokkolok vagy belezavarodok a mondanivalómba. :( mind1 holnap ilyenkorra már túl leszek rajta...

2014. jún. 23. 15:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Én ma voltam előrehozotton, és én is nagyon izgultam, de egyáltalán nem vészes :) Csak hétköznapi témák voltak, semmi különös..És középszinten a saját tanárod érettségiztet, szóval ha jóban vagy vele, segít is. Úgyhogy ne izgulj és hajrá :D
2014. jún. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) igazatok volt túlélhető a vizsga. Azt nem mondom, hogy nem látszott rajtam az izgulás de rendben ment minden :) ( ötös lett :) )
2014. jún. 27. 05:56
 9/9 anonim válasza:
Na ugye!
2014. jún. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!