Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha újrafelvételizek egy másik...

Ha újrafelvételizek egy másik egyetemre, akkor is használhatom a 12 államilag támogatott félévemből a megmaradtakat? Vagy annak egy része kötelezően Msc szakra kell mennie?

Figyelt kérdés
Most vagyok a 6. félévemben, de nem tetszik még mindig, ezért felvételiztem most februárban egy másik egyetemre. A kérdés tehát az hogy az új egyetemen is államilag finanszírozott képzésben részesülök majd (mert ugye maradt 6 állami félévem), vagy csak a Bsc-re szánt (6+2) féléveimből tarthatok meg 2 félévet? Msc-re eddig nem terveztem menni, így arra nekem egyenlőre nem kell az ingyenes félév.
2014. jún. 25. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jelenlegi szabályozás mellett arra használhatod a 12 állami félévedet amire akarod. Régen tényleg volt korlátozás hogy egy képzési szintből csak egy járt, de a 2011-es Nemzeti felsőoktatási tv ezt megszüntette.
2014. jún. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 reptoid ***** válasza:
100%

Az felsőoktatási tv szerint akár mind a 12-t felhasználhatod bsc-re a te helyzetedben.

Felsőoktatási tv 47. Paragrafus

2014. jún. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. jún. 25. 12:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Most nem hitted el, amit előttem írtak, vagy mi van? Miért emelted ki?
2014. júl. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tényleg így van, én most érettségiztem, és minden ilyesmiről tájékoztattak minket.
2014. júl. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Csak gondoltam megkérdezek még pár embert, mert túl szép és egyszerű így hogy igaz legyen. Ne vedd magadra kérlek, kedves korábbi válaszoló.
2014. júl. 1. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!