Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik fogorvosi egyetem a...

Melyik fogorvosi egyetem a legszínvonalasabb? A vidékiek közül Debrecen vagy Szeged a jobb?

Figyelt kérdés
Melyik miben nehéz, miben más, hol milyen az oktatás minősége, mennyi szabadideje van egy diáknak? Milyen a város, hallgatói élet, és mik azok a tárgyak, amiket nagyon keményen kell tanulni, mennyire "könnyebb" az orvositól? Főleg fogorvostanhallgatók vélemény érdekel, vagy azoké akik már végeztek. Köszönöm. :)
2014. jún. 26. 05:49
 1/7 anonim válasza:
Mint várost úgy általában is meg hallgatói élet szempontjából is egyértelműen Szegedet javasolnám : )
2014. jún. 26. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én Debrecenben végeztem és szerintem nagyon klassz kis egyetem város! Rengeteg külföldi hallgató folytatja (kezdi) itt tanulmányait, főként az orvosi képzésben. Debrecenben egyáltalán nem rossz az orvosi képzés, ám Szegedről is hallottam, hogy kiemelten jó! :) Szerintem egyikkel sem jársz rosszul. Szegedet, mint a várost, illetve az ottani egyetemi életet nem ismerem, ám ettől függetlenül, Debrecent meleg szívvel tudom ajánlani :)

Hogy mennyire könnyebb az orvositól? Ismerősök azt mondják, hogy könnyebb, mivel mégsem kell annyi mindent tanulniuk/tudniuk, mint az orvostanhallgatóknak, ám bizonyára ott is megizzadnak :D Egy klassz, jól kereső szakma ám! Ha ezt szeretnéd csinálni, jó úton vagy :)

2014. jún. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Debrecennel már van tapasztalatom, Szegeden is jártam és kifejezetten tetszett a város. Én azért kérdeztem ezt, mert azt hallottam, hogy Szegeden jobb a képzés, családiasabb, mert sokkal kevesebb diák van, és a tanárok-diákok kapcsolata közvetlenebb ( akár eljárnak együtt bowlingozni is). És hát valljuk be, nem mindegy, hogy egy gyakorlat során az oktató csak egy két embernek magyaráz, vagy pedig egy fél tucatnak. És mivel ez eléggé manuális szakma, szerintem ez a része nagyon fontos. Ugyanakkor én Debrecenben elvégeztem pár évet az orvosin, és most jöttem rá, hogy folytatni akarom, csak inkább a fogorvosival. Tehát a tárgyak elfogadtatása miatt Debrecennel talán könnyebb lenne a dolgom. De belül mégis motoszkál bennem Szeged, mert egy gyönyörű város és ha tényleg jó a hallgatói élet, megérné szerintem. :)
2014. jún. 26. 17:16
 4/7 anonim ***** válasza:
Hmmmm. Igen, biztosan több tárgyat tudnál elfogadtatni, de lehet, hogy nem :) Ezügyben szerintem email -ben rátudsz kérdezni a Szegedi gárdára, hogy mit is és hogyan is és mit fogadnak be :) De te döntésed :)
2014. jún. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi, igen, valószínűleg fogok nekik írni, mert a honlapjukon nem igazán tudtam kiigazodni, a dolgokon. Egy próbát megér. :)

Esetleg még valakinak van véleménye? Melyik milyen, a fenti dolgokat figyelembe véve? :)

2014. jún. 27. 00:21
 6/7 anonim válasza:
Azóta sikerult mar valasztanod?
2015. márc. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Üdv, kérdező! Ismét kíváncsiskodnék, hogy végül mire esett a választásod? :)
2016. jan. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!