Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyenkor mi történik?

Ilyenkor mi történik?

Figyelt kérdés

Levelezőn elvégzek egy képzést, mondjuk egy bsc-t majd rá következő évre beiratkozok nappalira.

Meg tudom azt csinálni, hogy felveszem az összes tantárgyat, be is számíttatom( mert ugye már levizsgáztam), majd megvárom az év végét, persze államvizsgával ugyan ezt eljátszom( mert ugye az is megvan) vagy leteszem még egyszer?

Ez működne?

Tudom, egy kicsit érdekes és nem mindennapi kérdés, de meg van rá az okom.



2014. jún. 27. 14:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ugyan azt a szakot, ugyan azon az egyetemen nem lehet nappalin és levelezős is elvégezni, ráadásul új szakdolgozatot mindenképpen kellene írnod és a kötelező gyakorlatot is újra el kellene végezned.
2014. jún. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen egyszerű a válasz, NEM működik. De nem azért, mert levelezőn és nappalin ne lehetne elvégezni egy szakot, hanem pusztán azért, mert UGYANARRÓL a szakról beszélünk!

Értelemszerűen ha már megszerezted a diplomát valamiből, nem tudod ugyanazon a képzési szinten (bsc vagy msc, teljesen mindegy) még egyszer megszerezni, hiszen már megvan!

Más a helyzet viszont akkor ha az alapszakodnak több szakiránya van, ebben az esetben a másik szakirányt el tudod végezni más munkarendben is, a közös tantárgyakat természetesen elfogadva, és a képzési időt leredukálva. Azonban ahogy az előző válaszoló is mondja, ilyenkor újra be kell adni egy szakdolgozatot, újra kell záróvizsgázni és az esetleges szakmai gyakorlatokat is újra el kell végezni...

2014. júl. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!