Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem mellett ugye azért...

Egyetem mellett ugye azért van élet?

Figyelt kérdés

Jövőre ha minden jól megy egyetemre megyek(gépészmérnöki szak) és olvasgattam itt az egyetemi kérdéseket... Túlnyomó többségben azt olvasom, hogy ez valami iszonyatos nagy dolog és gyakorlatilag mellette aludni(alig) meg kávét főzni van ideje az embernek. Ja meg cigit tömni..

Félreértés ne essék egy pillanatig sem ringatom magam abban a tévhitben, hogy egy sétagaloppra vállalkozok, tudom én, hogy tanulni kell.. sokat. Csak ez kicsit most mégis ilyesztő így o.O

Szóval bennem most egy olyan képet alakítottak ki ezek a dolgok, hogy a motorozást(hobbim) elfelejthetem, bulizást(nem minden hétvégén járok de megdöglenék nélküle) megint csak, bárminemű párkapcsolatot(fontosabb mint az oxigén vagy a sör(hehe najó nem.. sörnél nincs fontosabb)) meg aztán végképp.

Az egészet már csak tetézi, hogy ha nem is 7 félév alatt(mint olvasom ez kb. a felső 10%-nak sikerül) de minél hamarabb szeretném elvégezni ezzel arányosan meg ugye nő, hogy mennyit tanulok.

Szóval légyszi nyugtassatok meg, hogy ennyire azért nem rossz a helyzet..

(itt megint csak kiemelném, hogy gépészmérnöki szakról van szó)

Ti például űztök hobbit egyetem mellett, a kapcsolatokat nem teszi gallyra ez a sok tanulás?


2014. máj. 13. 01:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Éljen a gépészkar! Én ma például már gyanítom, hogy nem fogok lefeküdni.
2014. máj. 13. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azért a képességedtől is függ a dolog..

Ha csak átlagosan vagy akkor a hobbikra kevesebb időd marad..

De azért ott a nyár...

Igen lesznek vizsgaidőszakok amikor 1 hónapig sem látod a napot csak a szobából és tényleg csak kicsit pihenésképen fogsz barátnőzni vagy motorozni. (persze ha végezni akarsz minél hamarabb az akkor igaz) De fel a fejjel a félév elején lesznek ismerkedési bulik sörrel és mindennel..de ahogy egyre jobban beköszönt az ősz már a zh-ra fogsz koncentrálni ..valamit valamiért.

2014. máj. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Orvosira járok, mégis van időm mindenre. Elhiszem, hogy a mérnöki szakok nehezek, de talán abban mindenki egyetért, hogy az orvosi sem egyszerű. Ha én meg tudom oldani, szerintem más is meg tudja:D
2014. máj. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Élet? Hobbi? :D Én már annak is örülök ha kialhatom a napi 6-7 órát :D
2014. máj. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, van életük az egyetemistáknak, még a BME gépészeknek is (ismerek párat). Ha nagyon élni akar valaki, akkor maximum időnként az alvást kihagyja, de az úgyis csak a gyengéknek való :) Na de viccen kívül, tényleg tanulni kell, de majd ha odakerülsz, rájössz, hogy sokkal több mindenre vagy képes, mint gondoltad és ha nem is kényelmesen, de mindenre lesz időd, amit szeretnél. Egyébként a mérnöki karok pont nem azok közé tartoznak, ahol vizsgaidőszakban belehalsz a tanulásba. Az már a lazább része, ott már nincsenek zh-k, nincsenek laborok, nincsenek gyakorlatok, nincsenek beadandók. A vizsgaidőszak laza :)
2014. máj. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2014. máj. 22. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!