Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Károlyi Mihály Spanyol Kéttann...

Károlyi Mihály Spanyol Kéttannyelvű Gimnázium angol haladó csoportról kérhetnék információkat?

Figyelt kérdés

A már említett suliba szerencsére felvettek az angol haladó csoportba. Én az általánosba németet tanultam ,ezért tavaly decemberben kezdtem el tanulni az angolt, mert angol jegyet kellett volna vinnem. Azt szeretném megkérdezni, hogy szeptemberig milyen angol szintre kell eljutnom, hogy nem bukdácsoljak belőle.

Előre is köszönöm a normális válaszokat:)



2014. jún. 27. 21:18
 1/8 Kennykosz válasza:
74%

Szia!

én épp most gondolkodom azon, hogy melyik suliba menjek át.

I. nagyon sajnállak hogy ide jössz

II. én a helyedben már most máshova mennék

III. ne aggódj az angol miatt, itt nem tanítanak semmit

IV. meg fogsz halni annyi spanyol órád lesz :D

V. sok sikert a hétfői PRUEBA-khoz

VI. a rajz és ének órák kedvenceid lesznek

VII. ne csodálkozz ha bukni fogsz 9.-ben

VIII. a félévi és évvégi vizsgák a kedvenceiddé fognak válni

IX. semmi életed nem lesz..barátokról ne is beszéljünk..

X. remélem tudsz úszni mert kötelező lesz az egyik félévben :)))

XI. a büfé az jó

XII. közel van a köki ha esetleg a menza nem ízlene

XIII. általában a B menü finomabb!!

XIV. nagyon sok a szépség

XV. remélem jómódú vagy..az itt alap követelmény

XVI. a könyFtárból ( majd megérted miért írtam így...) inkább ne kölcsönözz..

XVII. szeretni fogod a VITÉÉÉZeket

XVIII. ahogy ismerem a károlyit, a legszarabb osztályt fogod kapni

XIX. remélem rendesen tudsz nyalni különben megbuksz

....

ha még kéne információ, akkor írj üzit :DD

2014. júl. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Óóó, első, szívemből szóltál. ^^
2014. aug. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Bár azt kihagytad, hogy úgy nagyáltalánosságban is szarok a tanárok.

Hála az istennek jövőre nem oda fogok járni, 2 év nagyon hosszú idő ám itt... :/ Azt hittem hogy az előkészítőnél szarabb már nem lehet... Tévedtem.

Sok sikert első, ha maradsz.

2014. aug. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Ja bocs, most látom, hogy azt írtad, azon gondolkodsz melyik suliba menj át... :D Még én se tudom, 2 között vacilálok.
2014. aug. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem is értem. Szerintem ez egy nagyon jó iskola. Valóban, nincsen sok szabadidőnk, és az angolból ha rossz csoportba kerül az ember, nem sokat lehet tanulni, az ének és rajzórák eléggé röhejesek, de a spanyolt garantáltan megtanítják. Ha pedig valaki nem bírja a terhelést, akkor tényleg kiesik. De nem lábat lógatni és hülyéskedni jönnek ide az emberek, hanem tanulni.
2014. nov. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 dasdasd válasza:
74%
az 5.-nek írom, hogy nem a tanulással kapod a jó jegyeket hanem a nyalásokkal, ha nem nyalsz legyél akármilyen jó tanuló meg fogsz bukni. Itt még a spanyol anyanyelvű tanulókat is megbuktatják ha nem kedvelik.
2015. ápr. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A Károlyi tényleg egy kemény iskola, nem hiába lehet az országos lista első ötven legnehezebbjei közt. De én ennek ellenére imádom, igenis rendesek a tanárok (nem mindegyik, de hát hol nincsenek rossz tanítók?). A spanyol anyanyelvű tanárok pedig mind közül a legjobbak, garantáltan megtanítják anyanyelvi szinten a spanyolt. Igen, nehéz, és aki nem bírja, az kiesik. Ja, és a cáfolás:

I. Én örülök neki, hogy ide jössz, ha meg nem Neked való, az úgyis hamar kiderül.

II. Döntsd el te, hogy tetszik-e vagy sem!

III. Az angol nyelv az tanár- és csoportfüggő, ha rosszat kapsz mind a kettőből, akkor tényleg nem fogsz haladni (szerencsére jó tankönyveket kapsz, amiből tudsz otthon gyakorolni)

IV. Én imádtam a spanyol órákat KNY-ben, te csak akkor nem fogod, ha ne adj isten rossz tanárt kaptál, vagy ha nem bírod az iramot (tényleg haladás van, hiszen az a cél, hogy nulláról egy év alatt megtanulj középfokon spanyolul)

V. A Prueba az szubjektív dolog. Az elején talán frusztrálni fog. Nekem hármasnál rosszabb jegyem sosem volt. Ja, és a Prueba tökéletes arra, hogy felmérd a spanyol szintedet, ráadásul ha van nyelvérzéked, akkor szinte tanulni sem kell rá.

VI. Ezzel nem vitatkozhatok, de gondolom, nem énekelni és rajzolni jössz ide

VII. Nem fogsz megbukni, ha hajlandó vagy komolyan venni a spanyolt. Tulajdonképpen KNY-ben szinte csak azzal kell foglalkozni, mert matekból és magyarból csak szintfenntartó órák lesznek.

VIII. Persze, hogy idegesítőek a vizsgák, de melyikek nem azok? Ha nem félsz beszélni, akkor menni fog.

IX. Ugyan már! Tanulni kell, de nekem például mindig volt egy szabad szombatom plusz egy fél vasárnapom, és a hétköznap délután sincs állandóan betáblázva.

X. Az úszással nincs semmi baj, ráadásul általában hamarabb lehet végezni vele, így a suliba visszaérve hosszabb lesz a szüneted.

XI. A büfé tényleg jó.

XII. A köki valóban csak egy köpésnyire van a sulitól

XIII. Ez gusztus kérdése, én hol B, hol A menüt eszek. Amúgy becsapós, mert néha úgy írják ki az ebédet, ami egy éttermi menüre is simán passzolna, holott a kész étel nem is hasonlít a leírtakra.

XIV. Vannak, de azért mégiscsak egy gimnáziumról van szó. "Szépségek" mindenhol vannak.

XV. Ez egyáltalán nem igaz. Itt is van egy csomó támogatás, és a nyári Costa Brava-út egy részét is finanszírozzák, ha szeretnél menni.

XVI. Tény, én sem szoktam könyvet kölcsönözni

XVII. Oké, ezzel sem szállhatok vitába.

XVIII. Nézőpont és szerencse kérdése az egész. Én szerintem jó osztályban vagyok.

XIX. Nem a nyalás a lényeg, hanem a tanulás. Nem bukhatsz meg, ha rendesen tanulsz.

+1 Minden évben vannak spanyol ünnepek, ami miatt máshol nem maradnak el órák, pölö Ecuador-nap, meg ilyenek.

Remélem, nem lett elvéve a kedved. Én nem akarlak befolyásolni, a legjobb az, ha magad döntesz.Csak gondoltam, jó, ha látod ezt az oldalát is az iskolának.

Hajrá! ;)

2015. dec. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ez tényleg ilyen iskola, vagy utálod, vagy imádod. Nincs köztes. :D
2015. dec. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!