Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Főiskolára mikor tudok jelentk...

Főiskolára mikor tudok jelentkezni? Most érettségiztem.

Figyelt kérdés
Kérem valaki segítsen nemtudom hogyan kell. Mikor adhatok be jelentkezést?(eddig nem adtam be még sehova) Mikor vehetnek fel?
2014. jún. 29. 07:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Februárban kellett volna. Legközelebb ősszel tudsz februárban induló keresztféléves képzésre, amiből elég csekély a választék, vagy jövő február 15-éig, és akkor 2015 szeptemberében kezdhetsz tanulni.
2014. jún. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Augusztusban a pótfelvételi idején.
2014. jún. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ fizetősre vagy államira. Augusztusban pótfelvételin csak fizetősre lehet ott ahol maradt hely. Legközelebb jövőre. (vagy keresztfélév ha van ami tetszik)
2014. jún. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
a fizetősre agusztusban hol és mikor kell jelentkezni? 37-44%osak lettek az érettségim. Közben már jelentkeztem egy kereskedő szakmára de inkább főiskolára mennék. Kivitelezhető?
2014. júl. 2. 12:01
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden érettségid 37% és 44% közé esik akkor nem tudsz főiskolára jelentkezni. Ugyanis nem éred el a jogszabályi minimumot, ami idén 260 pont jövőre 280 pont lesz.Ha felsőoktatásban akarsz továbbtanulni akkor bizony újra kell érettségizned a 2 felvételi tárgyból, nyilván ehhez ki kell nézni a szakot hogy melyik 2 tárgy érettségi eredményéből számolják ki a felvételi pontszámaidat.
2014. júl. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!