Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet főiskolára...

Hogyan lehet főiskolára jelentkezni, ha 10 éve érettségiztem?

Figyelt kérdés
Milyen feltételekkel lehet jelentkezni a főiskolákra? Újra le kell érettségiznem, vagy nekem is pontokat számítanak? Egyáltalán érdemes még, ilyen idősen?

2014. máj. 9. 10:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Dönts el hogy melyikre akarsz menni, számold ki az alábbi link alapján a pontjaid. Lehetséges hogy újra kell érettségit tenned és ez már fizetős lesz, tárgyanként középszinten 15 ezerért, emelt szinten 25 ezerért.

"Egyáltalán érdemes még, ilyen idősen?"- Természetesen igen, ha elszánt vagy.

Hogyan számoljam a pontjaimat, ha a kétszintű érettségi bevezetése előtt végeztem a középiskolában?

[link]

2014. máj. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy érdemes!


Újraérettségizni csak akkor kell, ha az adott szakon megkövetelnek érettségit olyan tárgyból, ami neked nincs, vagy emelt szinten, amiből neked közép van, vagy ha a meglévő eredményeid alapján túl kevés a pontod. Akkor is csak abból a kérdéses tárgyból. Az érettségid egyébként örökké érvényes.

2014. máj. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!