Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire éri meg elvégezni az...

Mennyire éri meg elvégezni az orvosit vagy fogorvosit?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik a jobb szakma a kettő közül? Mennyit kell tanulni, melyik a legjobb egyetem vidéken és mennyit lehet később vele keresni. Milyen könnyű elhelyezkedni?
2014. jún. 29. 09:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Az orvosi pálya igazság szerint nagyon kemény, de minden más az, de ez különösen. Bár nem orvosira megyek, de több barátom igen, és mondják, hogy elég kemény. 6 éves osztatlan képzés (12 félév) utána tán rezidens vagy jó ideig, és szakosodsz, ami 5 év tán (általános orvosin, de lehet rosszul tudom, orvosira készülő barátaim mondták) tehát elvileg olyan 30 év körüli leszel, mire önállóan praktizálhatsz. A kezdő friss diplomás fizetés nem éppen a legjobb ahhoz képest, hogy ez az egyik leghosszabb idejű képzés. Kb 150 ezer a nettó pályakezdőként. Az más kérdés, hogy mégis minden orvos limuzinnal jár, meg szartig van pénzzel. Amúgy szép hivatás, én tisztelem, becsülöm az orvosokat, bár nem mennék annak. De ha te szívesen csinálnád, akkor legyél elszánt, és készülj fel, hogy keményen kell tanulni hozzá, de végig lehet csinálni. Debreceni Egyetemen nagyon jó az orvosképzés, barátaim is oda mennek. Ha pesti vagy, akkor Semmelweis Egyetem. A SZegedi Tudományegyetem is jó, bár első helynek Debrecenit szoktak jelölni, aki vidéki egyetemre akar menni, az jobb.
2014. jún. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Az más kérdés, hogy mégis minden orvos limuzinnal jár, meg szartig van pénzzel."

Hahaha :D ezt meg hol hallottad? Az amerikai sorozatokban láttad? Az orvosok többsége Mo-n nagyon alulfizetett, és rengeteget, de rengeteget dolgozik. És örül, ha nem szűkösen, de meg tud élni. Kevés az az orvos, aki a magánrendeléséből jól meg tud élni.

Viszont a fogorvosok többsége jól keres, viszont csak akkor válaszd a fogorvosit, ha tényleg érdekelnek a fogak, és szeretnél egész életedben büdös szájakban turkálni. Máskülönben utálni fogod.

2014. jún. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az utolsó baromságot írt. Az orvosok nagy része hálapénzekből meg amiket lopkodnak meg tudnak élni szépen, már elnézést a tisztességesektől, de a nagy részük ilyen.
2014. aug. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!