Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A BGF nemzetközi gazdálkodás/t...

A BGF nemzetközi gazdálkodás/tanulmányok szakja van annyira versenyképes, mint a Corvinus-é? (kérdés többi része lent)

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a Corvinusnak "neve" van, de ez meg is nyilvánul valamiben? Jobbak ott például a kapcsolatépítési lehetőségek, a munkáltatók előbbre helyezik a Corvinusosokat a BGF-en végzetteknél?Illetve BGF Külkeren jobban szórják az embereket? (mondjuk ha valaki van annyira szorgalmas, mint egy Corvinus-os megbuktatják csak, hogy fizessen stb. vagy jófejek a tanárok? )

2014. júl. 2. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Vannak olyan cégek, akik kimondottan Corvinusokoat keresnek, és olyanok is, akik BGF-eseket, és azt lehet megfigyelni,h ez a 2 mondható a legkeresettebbnek.

Én BGF-es vagyok/voltam, de a PSZF-en, viszont vannak ismerőseim a külkeren és Corvinuson is, a tanárok általában jó fejek, de főleg a BGF-en vizsgaidőszakban ott szopatnak ahol tudnak. A lényeg,h mindkettőenk van jó és rossz oldala.

2014. júl. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igazából a nemzetközi tanulmányokat nem éri meg annyira erőltetni, sokkal inkább a nemzetközi gazdálkodásra orientálódj. A képzés közes azonos színvonalú lehet, két saját véleményt fűznék még hozzá (nem tudom, hogy valóban így van-e, én nagyon így tapasztaltam eddig):


1. A Corvinus jobb vállalati kapcsolatokkal rendelkezik

2. Jó pár embert ismerek, akik a kettő egyetemen valamelyikén végeztek, és nagyon azt vettem észre ( szignifikánsnak mondható 10-15 ember alapján), hogy a BCÉ-n végzettek nyitottabbak, széleskörűbb az érdeklődésük. Ez tényleg csak saját tapasztalat, de valahogy úgy tűnik, mintha a BGF egy "vidéki" főiskola lenne a fővárosban, míg a Corvinus ízig-vérig városi egyetem. (Ez nem értékítélet, kinek melyik légkör a szimpatikusabb)

2014. júl. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát igen, a BGF-en (tapasztalatból mondom) egy idő után "meghal" minden hallgatóban egy darab a gyönyörű ügyintézésnek, és a tanszékek hallgatókkal történő bánásmódjának köszönhetően.
2014. júl. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2: Ebben van valami, PSZF-en valóban nem túl nyitottak az emberek a világ egyéb dolgai felé, viszont Corvinus-ról meg ugye az a hír járja, hogy sok a sznob. Bár a beilleszkedés/társaság legyen a legnagyobb problémám.


3.: Ebben sajnos nekem is van tapasztalatom, de Corvinusra újra kellene érettségiznem és nem is nagyon hiszem azt, hogy az jobb színvonalú lenne, mint a BGF (ami a tananyagot illeti). Ezek miatt inkább a bgf-et választanám, de viszont az ügyintézés/bánásmód tényleg olyan ott, hogy sokaknak elegük lesz és nem tudom megéri-e emiatt 1 évet "halasztani".

2014. júl. 9. 22:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Még annyit talán, hogy a BGF számvitel vonalon, a BCE pénzügy vonalon erősebb.
2014. júl. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!