Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A fizika nehéz tantárgy?

A fizika nehéz tantárgy?

Figyelt kérdés

2014. júl. 6. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha érted és szorgalmas vagy, akkor nem, ellenkező esetben igen.
2014. júl. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyira, mint az ének-zene, vagy a történelem.


Ha van érzéked hozzá, és a tanár is kedves, akkor könnyű. Ha nem, akkor így jártál.

2014. júl. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én jó vagyok matekból.Akkor a kémia is menni fog?
2014. júl. 6. 18:30
 4/9 anonim ***** válasza:

Csak matek önmagában véve kevés a fizikához. Kémiához meg főleg.

De nem kell külön-külön kiírni, hogy "A fizika nehéz tantárgy?", "A kémia nehéz tantárgy?" és ehhez hasonlók...

2014. júl. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mivel nekem általánosban és középiskolában nem tanították meg normálisan (komolyan, olyan tanárokat..) ezért nehéz (ennek ellenére 4 es vagyok belőle , mert olyan a tanár)
2014. júl. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én alapórán néztem csak ki a fejemből és egy szót se értettem, más meg fakultáción lazán dicsérets lett, illetve a tanárral néha elvitatkoztak olyan dolgokról, hogy én csak néztem. Egyénfüggő, kinek mennyire megy.

Amúgy nem tudom mennyire függnek össze, mert matekból és kémiából nagyon jó vagyok, de fizikában csak a legalapabb dolgokat tudom kiszámolni, hogy ne bukjak meg.

2014. júl. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Tom Benko ***** válasza:
100%
Nem, csak nyitott szemmel kell járni, és figyelni mindenre.
2014. júl. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, kinek. Kell hozzá egyfajta elemzőkészség, az biztos. Mivel a fizika a szabályszerűségek és az elhanyagolások tudománya is egyszerre (úgy mondják, hogy modellalkotó tudomány), ezért a problémák megoldásának előfeltétele, hogy meglássuk, hogy egy adott feladat esetén melyek a lényeges részletek, mennyiségek (absztrakció), és azok között mik a kvantitatív kapcsolatok (egyenletek, összefüggések megállapítása). Ha ez megvan, a többi már csak matematikai levezetés. De ehhez kétségtelenül szükség van a fizikai fogalmak és törvények pontos, és nem csak bemagolás szintű ismeretére. Mert pl. aki arra a kérdésre, hogy mi Newton második törvénye, csak rávágja, hogy "ef egyenlő emszer a", de nem tudja megmondani, hogy mit jelent az egyenlet és mire használható, az valójában nem tud semmit.
2014. júl. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy biztos, nehéz jól tanítani, főleg érdeklődés hiányában, márpedig mindenkit nem érdekelhet egyformán a fizika, ahogy más sem.
2014. júl. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!