Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyiket érdemes előre írni?

Melyiket érdemes előre írni?

Figyelt kérdés

Üdv! Első helyre a Miskolci Egyetem Állam és jogtudomány karának jogász szakát írtam be állami támogatott formában, majd második helyre ugyanezt önköltséges formában. 401 pontot sikerült összeszedni, ami nem elég az államira.

Hogyan érdemes véglegesítenem? Ahogy jelenleg van, vagy előre az önköltségest és utána az államit?

Vagy ez mindegy?

Vagy tényleg van olyan, hogy ha így írja be valaki, ahogy én írtam, akkor a felét állja az állam, a másik felét pedig a hallgató?

Előre köszönöm a válaszokat!



2014. júl. 7. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én azt tenném, hogy az államilag támogatottat írnám előre!

2014. júl. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tehát ahogy most van. De arra biztos hogy nem vesznek fel, hiszen 464 a ponthatár, de nekem csak 401 pontom van.

Így akkor miért írjam azt előre?

2014. júl. 7. 17:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem jó így, ahogy van. Ha államilag finanszírozottra nem vesznek fel, akkor úgyis a második helyre kerülsz, ha oda elég a pontszámod, de ha nagy mázlid lenne véletlenül, aminek ugyan nagyon kicsi az esélye, de akár megtörténhet, akkor 400-nál húznak határt, és mehetsz államira, ezért maradjon úgy. Bár ennek nagyon csekély a valószínűsége, de akkor is jó az eredeti sorrend.
2014. júl. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok, de hagytam az államit elsőnek. Előre megszabott ponthatár van a szakomnál amit nem értem, de olvastam, hogy tavaly is lejebb kellett vinni 1-2 szak ponthatárát, mert kevesen kerültek volna be, így most reménykedek :) (habár min 22 ponttal csökkenie kéne, de elég népszerű szak :/)
2014. júl. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*nem értem el
2014. júl. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!