Webfejlesztő okj?

Figyelt kérdés

Sziasztok !


Jelenleg az ELTE-IK elsős hallgatója vagyok és a problémám a következő:

Anyagi gondok miatt ,muszáj dolgoznom egyetem mellett és a következőre jutottam.


Mindig vonzott a webszerkesztés/fejlesztés így szeretnék elvégezni egy 9 hetes intenzív OKJ-t : [link]


Ha valakinek van tapasztalata a ruanderrel kapcsolatban, megköszönném ha megosztaná velem,mennyire volt hasznos és megéri-e az árát.

A másik kérdésem,hogy ha elvégeztem a tanfolyamot (és most feltételezzük,hogy megy is nem pedig átbukdácsolok ) ,milyen kereslet van a webfejlesztőkre és milyen a kereset ? (nyilván kezdőként )


Emellett átjelentkeznék estire ,hogy tudjak nagyjából teljes állásban dolgozni.


Várom a véleményeket és az építő jellegű kritikákat .


Köszönöm előre is



2014. júl. 8. 11:08
 1/1 Drone007 válasza:

Kedves Kérdező!


Kicsit meglep, hogy az ELTE mellett OKJ-s képzésen akarod megtanulni a webfejlesztést.


Egyrészt a tanfolyam amit kinéztél iszonyat drága - de ha van rá pénzed, nem ez legyen az akadály.


Másrészt a webfejlesztést nem lehet 9 hét alatt elsajátítani, még intenzív OKJ képzés keretén belül sem.


Harmadrészt a tanfolyam elvégzésével nem leszel webfejlesztő, még kezdő (junior) fejlesztő sem.


Ez is olyan szakma, aminél a tapasztalat az, ami igazán számít. Az amit már letettél az asztalra, vagy azok a dolgok, amiknek a kezelésében jártas vagy tapasztalati szinten (nem a "megtanultam a kézikönyvet" szinten). A jó webfejlesztőket keresik az országban, de elég gyorsan dobják azokat akikről kiderül, hogy nulla tapasztalat, kevés tudás.


A tanácsom: NE jelentkezz át estire! Az ELTÉn is vannak olyan szakok/szakirányok, amik jók lesznek neked, ne rontsd el az életed azzal, hogy olyan papírok után szaladgálsz, amik semmit nem érnek. Egy ELTE egyetemi diploma kb milliószor annyit ér, mint egy OKJ-s semmi. (Bár szerintem sokkal többet, hiszen az OKJ-s papír a nullánál is kevesebb), ráadásul a magyar diplomákat külföldön is értékelik.

2014. júl. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!