Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Biomérnök? Mit tanul? Hol van...

Biomérnök? Mit tanul? Hol van rá szükség?

Figyelt kérdés

Láttam ezt a szakot a BME-n, és nagyon megtetszett. Viszont senkit sem ismerek aki biomérnöknek tanul, vagy esetleg már az.


Tud esetleg valaki valami érdekeset a témáról? A tanulás is érdekelne, hogy mit tanulnak ez egyetemen, és hogy később hol van rájuk szükség.

A válaszokat előre is köszönöm!



2014. júl. 8. 22:17
 1/6 anonim válasza:

A tananyag tömören ezekből áll:

-matek

-kémia

-viszonylag kevés biológia (ahhoz képest, hogy biomérnökin tanulsz, feleannyit sem kell biológiából megtanulni mint a biológusoknak)

-fizika

-közgazdaságtan, jog, biztonságtechnika alap szinten

-mérnöki tudományok, géptan


Ezen kívül laborgyakorlat van a második félévtől.A második félévben kémia labor, a harmadikban vegyipari géptan labor és azt hiszem már akkor vagy a negyedikben mikrobiológia labor. Lényegében tehát minden területen kapsz gyakorlati képzést is.


A szak igazából nem az amit csillogó szemekkel hallgat az ember de hasznos és jelenleg a piacon még van rá kereslet.


Az, hogy egy biomérnök hol helyezkedik el az attól függ, hogy merre szakosodik, lehet egészségügyi mérnök, élelmiszermérnök, biotechnológus.

Emiatt dolgozhatsz gyógyszergyárban, élelmiszeriparban (tartósítószerek stb...), lehetsz laboráns, genetikus, fejleszthetsz permetezőszereket de ott van pl. a bakteriológia is, minden olyan vegyipari folyamat amiben szerepel az élő szervezet.

2014. júl. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elég ütős képzés és szak, élelmiszeripar, millió féle labor, környezetvédelmi technológiák, stb.
2014. júl. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Hát pedig reméltem, hogy kicsit több a biológia. :/ :)

2014. júl. 8. 23:13
 4/6 anonim válasza:

Első vagyok.

Ha több biológiát szeretnél akkor megpróbálkozhatsz a gyógyszerésztudománnyal, bár gyógyszerészetin nem nagyon van ismerősöm, de úgy tudom, hogy ők pl. tanulnak anatómiát.


BME biomérnökin sejtbiosz és mikrobiosz adja az alapot, mindkettő a gimis tananyagra épül, ha ezeket elvégezted jön a biokémia, általános genetika, ezek a nagyon bioszos tárgyak amik kötelezőek, de a szakiránnyal elérheted, hogy több biológiát tanulj csak addig ki kell bírni a kémiát amiből elég sok van (általános kémia, kémiai számítások, szerves kémia, szervetlen kémia,biomolekulák kémiája stb...)


Én azt mondanám, hogy ha szereted a kémiát akkor hajrá, erős szak, főleg a BME-n, 400 pont környékén be is lehet jutni, de azt ajánlom, hogy ne a bioszt tanuld keményen ha ezt választod hanem a kémiát, vagy ha van rá energiád mindkettőt. :)

Bár biomérnökin van egy "felzárkóztató" kémia tárgy, az semmit nem ér, pár hét alatt heti egy előadáson eldarálják az egész középiskolás kémiát és elvárják, hogy meg is ragadjon és rögtön alkalmazd is. Tehát az emelt kémia érettségi nem hátrány.


Emellett még annyi, hogy eléggé tanulós, sok az ismeretanyag, a professzorok nagyon sokat követelnek és mindent pontosan, de ha ügyesen csinálod akkor van a kikapcsolódásra is időd. :)


Amúgy ha a tárgyak érdekelnek, ezen az oldalon szétnézhetsz:

[link]

csak válaszd ki a "Biomérnöki alapképzési szak Bsc"-t és a 2014-es tantervet és ott a tantárgylista és a ráépülési rendszer. Itt megnézheted azt is, hogy melyik specializáció milyen plusz órákkal jár. :)


A specializációkról pedig az infók:

Biotechnológia: [link]

Egészségvédelem: [link]

Élelmiszerminősítő: [link]

Környezetvédelmi:

[link]


Szerintem lényegében ennyit lehet az egészről tudni :).

2014. júl. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Úristen első, nagyon szépen köszönöm :D


Igazából eddig az orvosi volt a cél, ami igazából még mindig játszik, csak ugye keresgélem az olyan szakokat amik érdekelhetnek...


Emelten tanulom a matekot a bioszt és a kémiát is, emellett biológiából és kémiából különtanárokhoz fogok járni, mert ugye az orvosihoz mindenképpen kelleni fog a kettő, de ha mégsem azt választom, akkor is szükségem lesz rájuk.


Minnél többet olvasok utána, annál jobban hajlok a gyógyszerészetire, csak mivel nemrégen kezdtem el megérteni és megszeretni a kémiát, azért kicsit félek, hogy nem fogom tudni behozni a lemaradásokat... :) de hát még van két évem, addig még bármi megtörténhet :)

2014. júl. 11. 20:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Biomérnöki nagyon jó szak! Elhelyezkedés szempontjából a friss diplomás biomérnökök általában gyógyszercégeknél helyezkednek el(Richter, Sandoz, Bayer) nem kis fizetéssel. A szak sokban hasonlít a vegyészmérnökire első évben, ha jól tudom több közös órájuk is van. A biotechnológia egy fejlődőben lévő iparág és nagyon sok jót hallani a munkalehetőségekről mind belföldön mind külföldön.:) Én is erre a szakra jelentkeztek majd, most megyek 12.-be.:) Ja és ha ezt választod mindenképp a BME-t ajánlom ugyanis a cégeknek is fontos, hogy melyik egyetemen végzed el. BME-re a legnehezebb bejutni, de megéri!
2014. júl. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!