Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Településmérnöknek vagy...

Településmérnöknek vagy természetvédelmi mérnöknek érdemesebb MSc-n továbbtanulni Debrecenben?

Figyelt kérdés
Melyik a versenyképesebb itthon, akár külföldön? Melyik ad gyakorlatiasabb képzést, amivel el merek menni állásinterjúra, hogy "leteszteljenek"? (utóbbit azért írom, mert a BSc diplomámmal sokat szívtam, szinte mindent tudok elméletileg, de hogy azt gyakorlatban tudjam alkalmazni, azt már nem)

2014. júl. 9. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Természetvédelmi mérnök. Ott komolyan tanulsz is valamit a településmérnök egy jól hangzó ám elégé üres zsák.
2014. júl. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt Debrecenre vonatkozóan írod vagy általánosságban? Az oktatást alá tudod támasztani valamivel(gyakorlatiasabb v. az elmélet dominál itt is)?
2014. júl. 10. 08:39
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Nem Debrecenre írtam, hanem a szak tartalmára. Alapvetően a képzési és kimeneti követelmények (KKK)az egész országban azonosak egy adott elnevezésű szak esetén. Persze hol jobb, hol rosszabb tanárok vannak, hol jobb, hol gyengébb egyetem... Debrecennek ez a vonala nem a legerősebb, habár úgy általánosságban a Debreceni Egyetem nem tartozik a rosszak közé.


Az, hogy gyakorlatban mit tudsz alkalmazni vagy mit sem, az nem annyira a szaktól, mint inkább a tudásod elmélyültségétől függ. Egy BSc-től önmagában, akármilyen jó is maga az alapképzés, nem várhatsz csodákat. A BSc arra való, hogy MSc-t, majd pedig PhD-t is építs rá, ha valamihez tényleg érteni szeretnél.


Egy diplomás szakember igazán persze nem ahhoz ért amit tanult, hanem ahhoz amiből a szakdolgozatát, diplomamunkáját készítette (feltéve, hogy jó témavezetője volt).


A képzési szintek a megnövekedett követelmények és a gyorsan fejlődő világ miatt, az utóbbi húsz évben elégé átértékelődtek (devalválódtak). Ma egy érettségi, annyit jelent mint régen az általános iskola sikeres befejezése. Ha szerzel egy BSc-t az annyi mintha szakközépiskolai érettségit (vagy legfeljebb technikusi oklevelet) szereztél volna régen. Az MSc felel meg a régi főiskolai diplomának és sajnos a PhD az, ami egy régi jó egyetem képzettségi szintjét adja. A régi kandidátusi tudományos fokozatnak a habilitáció felel meg (bár a habilitáció azért talán még valamivel erősebb). Vagyis minden lefelé csúszott egyet, csak erről senki sem beszél.


Ami a gyakorlati alkalmazhatóságot illeti semmi sem gyakorlatiasabb mint egy jó elmélet. Az ún. gyakorlat-centrikus képzések, humbug képzések.


Persze, az elhelyezkedésnek és a jólfizető állásnak nem feltétlenül a szakértelem és a valódi szakmai tudás a feltétele. Ha van egy akármilyen diplomád (de az aztán tényleg bármilyen büfészak is lehet) és jól tudsz angolul, plusz még egy világnyelven, továbbá barátságos, megnyerő, kommunikatív személyiség vagy és képes vagy irodai szinten használni egy számítógépet, akkor bármelyik multinál könnyen jól fizető állásod lehet és lépkedhetsz felfelé a szamárlétrán is.


Bocs, azt hiszem egy kicsit sokat locsogtam...

2014. júl. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ehhez nem tudok mit hozzáfűzni. Leírtad, ami hónapok óta érlelődik bennem. A szakdolgozat témámra gondoltam én is, hogy folytatom azon a vonalon, de jelenleg (illetve eddig sem volt) nincs ilyen képzés Magyarországon.

Azért is hangsúlyoztam kérdésemben a gyakorlatorientáltságot, mert nem szeretnék még egy szakot feleslegesen elvégezni úgy, hogy megint ne tudjam használni. Lehet igazad van, hogy tőlem is függ mennyire mélyülök el benne, de vannak olyan részei, melyeket csak ténylegesen a műszerek használatával lehet elsajátítani. Ha most a "szakmámban" szeretnék elhelyezkedni, égne az arcom egy állásinterjún, ha megkérnének egy eszköz használatára.

Köszi a tartalmas hozzászólást!:)

2014. júl. 11. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!