Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a SZIE-MKK...

Mi a véleményetek a SZIE-MKK természetvédelmi mérnöki karról?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatotok?Mennyire hasznos hogy ha valaki ilyen téren akar alkalmazkodni?Ugy magában nehéz a szak?Ha igen ,mik a főbb tantárgyak amikre rákell hajtani?

2014. máj. 28. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Üdv. Hát úgy látom még nem mindennel vagy képben. Az amiről te beszélsz egy szak, és maga a szak a mezőgazdasági mérnöki karon található, ahol van még vagy 5 szak. Tappasztalatom nincs, nem erre a karra járok. nem értem ezt az ilyen téren való alkalmazkodást. Ha téged érdekel pl a természetvédelem, akkor maga a szie jó választás, mert mezgáz képzés itt az egyik legjobb az országban. Maga a szak kétlem, hogy igazán keresett volna, de egy Msc-vel már biztosan el lehet helyezkedni, főleg ha érdekel és jó vagy a szakmában. Főbb tantárgyakról sem tudok, de gondolom lesz nektek is állattan, növénytan, talajtan, meteorológia stb. Főleg az első kettő eléggé latin, szóval magolós. De erről tényleg semmi információm nincs, az egyetem oldalán biztosan találsz tárgyakat, esetleg facebookos csoportba jelentkezz, kétlem, hogy leharapják a torkodat :D
2014. jún. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
közbe rádöbbentm, hogy elírtam a kar nevét, ami Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar hivatalosan (immáron kimásolva, hogy tuti jó legyen :D)
2014. jún. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen,elírtam és csak később vettem észre:D.

A nem igen keresett alatt mit értesz,alul fizetett vagy nem igen tartanak rá igényt itthon?(mert amugy inkább külföldön alkalmazkodnél vele€

2014. jún. 1. 20:13
 4/5 anonim ***** válasza:
A SZIE-MKK jó kar, és a természetvédelmi mérnök egy nagyon jó szak. Itthon és külföldön is keresett, más kérdés, hogy önmagában egy BSc ritkán jelent garanciát bármire is. MSc-t és esetleg PhD-t is célszerű ráépíteni. A dolog azon is múlik, hogy a szakdolgozat készítés közben jó témavezetőre, jó szakmai kapcsolatokra is szert teszel-e.
2014. júl. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen egy Bsc-vel szerintem sem erem be.Es biztos hogy kulfoldon fogom alkalmazni az itthoni tudast.

Koszonom a valaszt!

2014. júl. 4. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!