Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi az egyéni tanrend a magyar...

Mi az egyéni tanrend a magyar egyetemeken?

Figyelt kérdés
2014. júl. 10. 12:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Tavaly Erasmusra mentem. Ez azt jelenti, hogy fél évet külföldön tanultam. Azonban ennek a feltétele egy aktív magyarországi hallgatói jogviszony. Ez pedig csak akkor teljesül, ha vannak felvett tárgyaim. Mivel ezeket sikeresen el is kellett végeznem, de nem voltam az országban sem, és kötelező lenne az óralátogatás, ezért egyéni tanrendet kértem.


Röviden: ha akadályoztatva vagy, meló vagy külföldi lét miatt, akkor az egyéni tanrendet úgy kérheted, hogy megbeszéled a tanárokkal, hogy mikor konzultáltok, mikor írsz vizsgát, tehát hogyan tudod megszerezni a jegyet bejárás nélkül. Ez az egész nem lehetséges akkor, ha laborgyakorlataid vannak... Erre csak akkor adnak egyéni tanrendet, ha mondjuk előző félévben végig bejártál, csak félév végén megbuktál.

2014. júl. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2014. júl. 16. 01:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!