Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Választás előtt állok. BGF...

Választás előtt állok. BGF turizmus-vendéglátás VAGY Szent István Egyetem (budapesti) szintén turizmus-vendéglátás?

Figyelt kérdés

2014. júl. 10. 19:23
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
BGF
2014. júl. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6%

A Szent István Egyetem egy valódi nívós egyetem, az ezzel járó professzori karral, hazai és nemzetközi kapcsolati hálóval,

a BGF pedig egy gyengécske főiskola.

2014. júl. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
BGF, ugyanis a turizmus-vendéglátás szak a BGF-en a legjobb és itt a leggyakorlatiasabb az oktatás. Tudnék róla mesélni, mert ide járok. :)
2014. júl. 12. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Na a Sziet hagyjuk mar,k....a nagy egyetem,azert ne hasonlitsuk mar egy Corvinushoz vagy BME-hez.A gyengecske foiskolarol meg annyit h a felsooktatasi rangsorban gazdasagtudomanyi teruleten 1.helyen a corvinus utana pedig a bgf all.talan meg a KJF is elobb van mint a nivos egyetemed.az meg hogy foiskola semmit nem jelent,tudod,majd 10eve van olyan hogy bolognai rendszer ami kb a 2kozott nem tesz kulonbseget van alap meg mesterkepzes es foiskolan es egyetemen is azt szerzed.vendeglatasba a bgf meg meg a corvinust is megelozi,kb 100eves multja van az ottani kepzesnek.
2014. júl. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Corvinus egy sz@r....
2015. aug. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%
A SZIE vagy 300 hellyel megelőzte a Corvinust a 2000 legjobb egyetem nemzetközi rangsorában.... cöcöcö...
2015. aug. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

És miben? Gazdaságtudományokban? Kétlem.

Lehet hogy a nemzetközi egyetemek rangsorában, agrártudományi egyetemként nagyon elismert (és jönnek is rendesen az afrikaiak, stb.) de hogy turizmus-vendéglátást nem ott tanulnék az is biztos. Igazából abban sem vagyok biztos hogy azt tanulnék, de mindegy :D

De ha ez az álma az embernek akkor szerintem BGF (a fentinek mondom hogy a "gyengécske főiskola", szeptembertől Budapesti Gazdasági Egyetem lesz) turizmusból messze az a legjobb,főleg angol nyelven, de a Corvinus is nagyon jó.

2015. dec. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az egy vicc, hogy a BGF egyetem. A mostani kormányzat kitalált egy értelmetlen fogalmat: "alkalmazott tudományok egyeteme" és ezzel az ürüggyel mindenféle jelentéktelen intézményt, főiskolákat egyetemnek nevez.

Ez az egyetem fogalmának megcsúfolása, hiszen ezeknek az intézményeknek nincs akkreditált doktori iskolája, tehát nem képesek a teljes egyetemi képzési ciklust biztosítani,azaz nem egyetemek, hanem főiskolák, de ráadásul nincs is legalább 3 különböző tudományágban karuk, tehát végképp nem universitas-ok, hanem felsőfokú tanintézmények csupán.

Milyen egyetem az aminek nincsen nemzetközileg elismert professzori kara, ahol nem folyik élvonalbeli tudományos kutató-, fejlesztő- vagy művészeti tevékenység, ahol nincs nemzetközileg jegyzett tudományos folyóirat az intézmény kiadásában, ahol az oktatóikat nem tudják maguk kiképezni (hiszen sem PhD-t, sem Habilitációs Oklevelet nem jogosultak kiadni), hanem más igazi egyetemekről kell átigazolniuk oktatókat.

2015. dec. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A SZIE jobb.
2015. dec. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ismeretlen fogalom?

ezt nem a mostani kormány találta ki.

Németországban is millió university of applied sciences (FH) van. akik ott végeztek azok ott is ugyanúgy a versenyszférában helyezkednek el (tapasztalatól beszélek) mint ahogy a BGF-esek is. a SZIE meg most lehet hogy állatorvostudományokban v mit tudom én megelőzi a corvinust, de ne hasonlítgassuk már össze a gazdálkodási képzésekkel... ha valaki azt mondja, hogy a corvinus """jobb""" mint a külker vagy pszk, nem vitatkozom, de könyörgöm, SZIE?????? és bárki akinek 1 icipici fogalma van a témáról, tudja hogy turizmus-vendéglátás területen a BGF a legrégebbi és egyben legszínvonalasabb is. konkrétan németül és angolul is tanítják ott, millió külföldi jár oda.

2017. dec. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!