Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz az orvosi...

Mennyire nehéz az orvosi egyetem? Tényleg szinte biztos bukás vár ránk?

Figyelt kérdés
Idén felvételizek a PTE-re a pont meglesz, úgy néz ki. Tényleg olyan nehéz amilyennek mindenki mondja? Nem szeretnék megbukni, főleg nem otthagyni. Csak a legelhivatottabbak végzik el az egyetemet?
2014. júl. 10. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég rossz ez a hozzáállás, még ha hallott dolgok alapján is vélekedsz így.


Ellehet végezni bukás nélkül is. S valóban hatalmas kitartást kell hozzá.

2014. júl. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem annyira elhivatottság kell, hanem komoly tanulás. Nem lehet mellette állandóan bulizni járni, dolgozni. Az idő legnagyobb részében tanulni kell.
2014. júl. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
Van egy főorvos barátnőm, akinek két testvére van. Az egyik vegyész, a másik bölcsész nyelvszakot végzett. A főorvosnőnek ezek szerint közeli tapasztalatai vannak arról, hogy mit kell tanulni 3 különböző egyetemen. Egyértelműen azt mondta, hogy az orvosit a legkönnyebb elvégezni, ahhoz csak segg kell. Nem kell semmit megérteni, számítani, logikával kikövetkeztetni, csak bemagolni.
2014. júl. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2014. júl. 10. 20:56
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
El bírom képzelni, hogy milyen orvos lesz valaki, aki mindent csak bemagolt...
2014. júl. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Az orvosin tényleg sok a seggelés, de ha nem érted meg az egyébként létező összefüggéseket, akkor bizony problémáid lesznek.

A főorvosnőről pedig megvan a véleményem...


Ha bármi kérdésed van írj privit. Végzős vagyok Pécsen.

2014. júl. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

"Nem kell semmit megérteni, számítani, logikával kikövetkeztetni, csak bemagolni."


Szomorú, ha valaki így eljut addig, hogy főorvos lesz. Vizsgákon (főleg az alapozó tárgyaknál) igencsak a megértésre mennek rá és ha nem érted meg, nem is fogod tudni megtanulni. Több száz oldalt nem lehet csak úgy bemagolni.

2014. júl. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%
Ez hülyeség. Mi az, hogy nem kell érteni. Első félévben kémiai számítások, kémiai logika, biofizika, biofizikai számítások. Ezeken a tanárok úgy vizsgáztatnak, hogy megértés nélkül nem engednek át. Szóval az előző valami okos bölcsész lehet, aki azt hiszi neki kell a legtöbbet tanulni:D
2014. júl. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A főorvosi pozícióhoz ha jól tudom tudományos fokozat kell. Odáig nehéz eljutni magolással, mert ki kell izzadni némi önálló gondolatot. Kamuválasz volt, jól gondolom? :-)


Viszont az is tény, hogy rettenetesen túl van misztifikálva. Magát az anyagot agyatlanul is meg lehet tanulni (lényegesen könnyebb aggyal egyébként), a probléma a betegágy mellett kezdődik, ugyanis oda már nem elég a tankönyv.

2014. júl. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

PTE-s orvostanhallgató vagyok. Nem igaz, hogy biztos bukás várna itt bárkire, aki komolyan veszi, és megtanulja, amit kell.

Sok mindenből a megértésre mennek valóban, kell a logika. Van, hogy az dönti el, megadják-e a jobb jegyet, hogy látnak-e gondolkozni. Eddig én nem mondanám olyan hű de nehéznek ezt az egyetemet, csak nagy fegyelmet kívánónak. Abban meg teljesen igaza van az előttem szólónak, hogy alkalmazni is kell majd a tudást, és ez szokott problémásabb lenni. PTE-n egyébként az első félév kifejezetten könnyű, lehet sikerélményt szerezni. A2. félévben, amikor bejön az anat-szövet-fejlődés kombó, és a kémia sem a középsulis lesz már, élesnek fog tűnni a váltás, de vehető az akadály. Ne stressszelve állj hozzá, az az egyik legnagyobb kiszúrás magaddal, ha bebeszéled, hogy de nehéz, meg nem megoldható. :)

2014. júl. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!