Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyit kell tanulni orvosin?

Mennyit kell tanulni orvosin?

Figyelt kérdés
Tudom, sokat, mindenkitől ezt hallani. Esetleg ki tudnátok ezt számokban fejezni? Pl. hány oldalt kell átlagosan megtanulni egy zh-ra, egy vizsgára vagy egy szigorlatra?

2014. júl. 5. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Semmi értelme számokban kifejezni.

1. Az anyag egymásra épül. Hiába kell megtanulni mondjuk 300 oldalt egy vizsgára, jellemzően azért valamennyi alappal rendelkezik belőle az ember, na meg órára is járt, nem tök szűz az egész.

2. Van olyan tárgy (pl. anatómia), ahol egy rakás könyv van, de értelemszerűen vannak közte átfedések, így nem lehet szimplán összeadni az oldalszámokat.

3. Nyilván egy könyvet sem kérnek szó szerint, és minél jobban ki tudod szűrni a fontos információkat az adathalmazból, annál kevesebbet kell megtanulnod.

4. Nem mindegy, hogy a kettes vagy az ötös a cél. Nyilván nem ugyanannyit kell az ötöshöz megtanulni, mint egy ketteshez.


Egyébként is.... az agy edzése a tanulás. Minél többet edzed, annál többre leszel képes. Gimiben én sem tudtam elképzelni, hogy napok alatt ennyit meg lehet tanulni, és mégis.


De ha példákat akarsz, pl. ez a könyv egy egy féléves tárgy anyaga:

[link]

472 oldal, ebből nyilván valamennyi a tartalomjegyzék, vannak benne képek is, de nagyjából az egész könyvet meg kellett tanulni. Erre a vizsgára pl. 5 napom volt.


Vagy ez: [link]

536 oldal, szintén mínusz a tartalomjegyzék, a képek, meg azért ebből volt olyan rész (bár nem sok), ami nem kellett vizsgára. Erre 6 napom volt.


De ha korábbi tárgyakat nézünk (amiket fent linkeltem, már ötödéves tárgyak), itt a biokémia könyv:

[link]

Ebből kb. az egész kellett, plusz voltak még olyan részek is, amik a könyvben nem voltak benne. Ez két féléves tárgy, a végén szigorlattal.


Vagy itt az élettan, amiből szintén az egész könyv kellett, plusz jó néhány kiegészítő anyag:

[link]

2014. júl. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a gond, hogy sokat kell tanulni.

Hanem, hogy bent vagy reggel 8-tól este 6-ig, és másnap már gyakorlaton tudnod kell egy csomó mindent (pl. anatómia), az meg ugye latinul van.

Ahogy előttem írták sok az átfedés, de akkor is rengeteg a tanulni való.


Ha valaha azt hitted, hogy érettségire vagy bármire sokat kellett tanulnod, akkor ezt szorozd be sokkal, és az még csak egy zh, egy demó, és a félévi vizsgáig el sem jutottunk.


Ha valaki megkérdezné, hogy miben segíthet, akkor az lenne a válaszod, hogy: Több idő kéne, álljon egy nap minimum 40 órából.

2014. júl. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Meg mondjuk az se mindegy, hogy milyen anyag az az X oldal. Én ugyan nem orvosira járok, hanem műszakira, de volt olyan tárgy, ahol masszív sokszáz oldalas könyveket vettem át 1-2 nap alatt, viszont olyan is, ahol 30 oldalt egy hétig emésztettem.

Oldalszámban kifejezni valamit tehát elég értelmetlen.

2014. júl. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!