Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit ajánlotok gimnázium gyanánt?

Mit ajánlotok gimnázium gyanánt?

Figyelt kérdés

A 7. osztályt fogom már taposni jövőre. Hamarosan itt a felvételi (erős túlzással:), és én már gondolkodom a leendő iskolámról. Pest megyében lakom, így Budapestet szorgalmaznám. Ha minden igaz, ott több száz gimnázium is van. Melyik a legjobb, ezeket a szempontokat követve?:

-NE legyen versenyistálló, de azért legyen egyfajta természetes és ártalmatlan versenyszellem.

-A diákok, osztálytársak barátságosak legyenek, és törekedjenek a legjobbra, de ne görcsösen.

-A tanárok kedvesek, megbízhatóak legyenek, és tudják elmesélni az anyagot. (a maga módján persze minden pedagógus jól tanít, de ne csak feladja például, hogy: ez meg az az oldal házi, holnap doga, és mindent magunknak kell megcsinálni.)

-több tanulható nyelv legyen, és ne csak egyetlen dologra erősítsenek rá ( tehát vannak olyan gimnáziumok, ahol a reálok teljesen ködbe vésznek, vagy pont fordítva a humánok kerülnek háttérbe. )

-Legyenek versenyek, ne csak iskolai szinten, hanem mondjuk vigyenek el a megyei versenyekre is, induljanak mindenfélén, minden tantárgyból.

-80 ponttól kezdjék el felvenni a diákokat

-Ne váljon ott senkiből idegi roncs, tehát ne akarjon minden második gyerek átmenni egy gyengébb gimibe, mert itt kikészítik.

-Magas legyen azoknak a tanulóknak a száma, akik érettségi után egyetemre, főiskolára mennek, ha lehet szinte az összes

-A versenyeredmény sem az utolsó. Legyenek jó helyezések az OKTV-n, és a suli minden téren nyitott legyen a versenyekre, legyen az informatika vagy akár főzőverseny.

-Igényesek legyenek higiéniailag és öltözködésileg az emberek.

-Ha jó környéken lenne, az se volna rossz, metróval, vagy akár vonattal is megközelíthető legyen, bár nem probléma, ha egy kicsit sétálni kell, amúgy is szeretek.

-Ne várják el a lehetetlent, hogy valaki mindenből jó legyen, de azért legyen egyfajta léc, amit meg kell ütni, mondjuk: 8 éven át kitűnő, pár versenyeredmény, tantestületi dicséretek stb.

-Fejlett legyen az épület, jól felszerelt, legyen 1-2 teremben kivetítő, mindenkinek a geometriához szükséges eszközök, pótkönyvek, legyen tankönyvtámogatás a nagycsaládosoknak és másoknak is.

TUDOM EZ NAGYON SOK SZEMPONT, DE ÉN AZ ILYEN ISKOLÁT SZERETNÉM MEGTALÁLNI.

Minden választ nagyon köszönök, és a kérdésbe fektetett időt nagyra értékelem


Bocsánat a kisregényért.



2014. júl. 13. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
A legjobb gimnáziumok Szent László X. ker, Szilágyi Erzsébet I. ker., Veres Péter III. ker., Eötvös József: V. ker., Veres Pálné V. ker., Kölcsey VI. ker., Karinthy kéttannyelvű XVIII. ker.
2014. júl. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szevasz! ÉN idén lesazek 8.-os. Tehát.... hidd el Én nagyon sokat nézegettem ( hasonló szempontok szerint, mint Te) és , hát egy db olyan iskolát sem találtam még, amelyikre mindegyik igaz lenne.. DE .viszont azt nem tudom mi érdekel ( reál vagy humán, esetleg mindkettő, nyelvszak, stb..)megerősíthetem, hogy az előttem szóló is jókat írt, Én humán-nyelvszakosra megyek, úgyhogy a sorrendem egyelőre Eötvös-Berzsenyi-Fazekas-Kölcsey, mind a humán szakok. Azt ajűánlom kezdd el megnzni az öszes gimnázium honlapját, ami Pest megyében, illetőleg Budapesten van. Én ezt tettem, és ne volt egyszerű, se rövid, de megérte. Hidd el. Mondjuk nekem volt egy szűrőm ( a vallásos iskolák nálam már első körben kiestek, lehettek bármennyire jók), és ilyen alapon Te is csinálhatsz valamilyen szempont szerinti szűrést. No,száz szónak is egy a vége, Sok szerencsét! Remélem, hogy segítettem, és bocsi, hogy hosszú lett .
2014. júl. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mind kettőtöknek nagyon köszönöm a választ, remélem sikerülni fog, és mindbe felvesznek téged #2 válaszoló.

Jó is lenne ha nekem hasonlóan alakulna a dolgom.

Ezt a szűrő dolgot kipróbálom majd, tényleg nagyon köszönöm mind a két választ, aki még szeretne írni valamit, személyes tapasztalatot, vagy a saját iskoláját akarja beajánlani, azt is szeretettel várom.

2014. júl. 14. 11:46
 4/7 anonim ***** válasza:

A fentieken kívül jó még a Madách Gimi is, ami a

leírt feltételeknek megfelel

2014. júl. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még esetleg az Apáczai ajánlható meg a Trefort
2014. júl. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jo a Madach 5 evig jartam oda, de inkabb humanos, a nyelvekre megy ra (eszerint vannak osztva az osztalyok stb). A real targyaknal mazli kell, mert nem minden tanar jo, de aki jo az.. hat kemeny. :D En imadtam ide jarni, sok program van es versenyeken eleg jo helyezeseket szoktunk elerni ;)
2014. júl. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én a Madáchba megyek jövőre :D :)


Az Apáczai elég versenyistálló, ott nagyon keményen kell tanulni.

Esetleg még a Városmajori, bár az kicsit sznob hely.

De a Veres Pálnét én is megjelöltem nagyon jó suli remek hangulattal. (Felvettek csak a Madáchot jelöltem elsőnek)

Bár szerintem ha még csak 7.es leszel ne törődj ezekkel, vagy is én nem törődnék. élvezd a felhőtlen életedet amíg csak lehet, ráér 8.előtt! :D

2014. júl. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!