Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Járhat a rendszeres szociális...

Járhat a rendszeres szociális ösztöndíj? Mennyi az összege kb? (Debreceni Egyetem)

Figyelt kérdés
Most jelentkeztem egyetemre, de a szüleim sajnos nem tudják biztosítani a hátteret a továbbtanulásomhoz. Az első évben is lehet igényelni ezt a rendszeres szociális ösztöndíjat? Egyébként hátrányos helyzetről szóló papírral rendelkezem(gyermekvédelmi)

2014. júl. 15. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez a szociålis pontodtól függ amit az egyetem oldalán megtudsz nézni, hogy mire adnak pontot és mennyi pontért mennyit fizetnek és igen az első évben is lehet igényelni. Figyelmedbe ajånlom még az Út a Diplomához c. Ösztöndìjat amit augusztusban szoktsk kiìrni és havi 20k
2014. júl. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
De általában elviszik a rászorulók nagy része elől a vállalkozók gyerekei a pénzt.... én is ezért szívtam... (y)
2014. júl. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
meg tudná valaki mutatni, merre találom a Debreceni egyetem oldalán azt a pontszámítós dolgot? Arról egyébként már lecsúsztam, mert februárban kellett beadni :/ de azért köszönöm :)
2014. júl. 15. 20:51
 4/5 anonim ***** válasza:

koli.unideb.hu

Oldalt a hasznos információkra katt

2014. júl. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az egész egy kalap tudjuk mi.

Van egy ponthatár, amit ők állapítanak meg, ne kérdezd honnan, nem tudni. Miután beadsz minden lapot, az alap adatok alapján néznek egy pontot, és csak utána veszik számításba, ha mondjuk árva/félárva/sérült stb vagy. Illetve, az első két félévben még meg is kaphatod a szociálist, mivel azt mondták, akkor mindenkinek megadják, de a következő évben már az újfajta számolásukkal jöttek. Én legalábbis már nem kaptam a 3. és 4. félévemre, holott, az első 2ben kaptam.

Szóval, szar az egész.


VISZONT!

Van az egyetemnek egy egyszeri szociális támogatása a másik mellett, amit mint írtam egyszer lehet megkapni. Ez ha jól emlékszem 10-50E között mozog. Ezt mi alapján adják, szintén nem tudom.


Ezenkívül van sport és művészeti ösztöndíj. (Erről semmit nem tudok, csak, hogy van)


Remélem segítettem valamit.

2014. júl. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!