Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Diákhitelről lenne pár kérdésem?

Diákhitelről lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés
Ha felveszem akkor mennyi időbe telik amíg átutalják az iskolának, másik az egyetemen a későbbi csoporttársaim fogják tudni, hogy ki az aki saját pénzéből fizeti a tandíjat és ki diákhitelből? Tehát ez nyilvános adat?

2014. júl. 16. 14:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A diakhitel.hu honlapján olvasható minden információ az utalásról. Ha megfelelő időben igényled, azaz szeptember 15-ig bejut az igénylésed a diákhitel központba, akkor október 15-én utalják a sulinak.

És senkinek semmi köze, hogy ki miből fizeti a tandíját, ez nem nyilvános adat. Banktitok.

2014. júl. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De az iskolában mondjuk nem tudom mi lesz a befizetési határidő, de mi van ha hamarabb kell befizetni legkésőbb mint ahogy megjön?
2014. júl. 16. 14:59
 3/15 A kérdező kommentje:
illetve nem megjön hanem késve utalják az iskolának ugye
2014. júl. 16. 14:59
 4/15 anonim ***** válasza:

Nem nyilvános adat, és az iskolád időben megkapja a tandíj összegét, szóval nyugi.

Ezt ők egymás között lerendezik, neked csak a kezdő lépést kell megtenned az adott pénzintézetnél, és majd utána ráerősítések lesznek, a többit ők intézik el.


A csoporttársaidat pedig ritkán érdekli, hogy miből fizeted az összeget.


Orvosira mész?

2014. júl. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ok de ha érdekli őket akkor se tudják kideríteni? Am igen általános orvosra
2014. júl. 16. 16:20
 6/15 A kérdező kommentje:
Alapból október 15 a fizetési határidő mindenkinek?
2014. júl. 16. 16:24
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Figyelj nagyon sokan megszívták a diák hitelt, nővérem is már visszafizette az összeget, és többel tartozik mint amennyit felvett.... nem tudnád megoldani hogy felvennél egy kevésbé kedvezőtlen hitelt szüleid nevére és azt fizetnéd? Lehet jobban járnál, ha már mindenképp szükséges felvenni.
2014. júl. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Többel tartozik mint amennyit felvett...


Igen mivel hitel felvételnél van egy ún ügyleti kamat ugye, tehát ha te felveszel X Ftot akkor nem Xet kell visszafizetni hanem X+ kamatot...

2014. júl. 16. 17:52
 9/15 anonim ***** válasza:

"Ok de ha érdekli őket akkor se tudják kideríteni? Am igen általános orvosra"


Nem fogják tudni, hacsak nem törik fel- nem kutatják fel a személyes dolgaidat. De tudod ezt szerintem ne szégyelld, bár nekem is volt olyan csop társam aki neves dinasztiák sarja volt, de tudod nem kell a pökhendiségükkel törődni, még ha fáj akkor sem ( volt aki háromszor kezdhette el az egyetem első félévét, és még is meglett neki a suli.

2014. júl. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

" nem tudnád megoldani hogy felvennél egy kevésbé kedvezőtlen hitelt szüleid nevére és azt fizetnéd?"


Diákhitel 2-nél 2%-os a kamat. Na mutass kedvezőbbet.

2014. júl. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!