Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg olyan rossz lenne a...

Tényleg olyan rossz lenne a SZTE-MK?

Figyelt kérdés
Gyk-n akárhány kérdést írtam és megemlítettem válaszba,hogy oda megyek gépészmérnöknek kaptam a válasz ( tegnap mindent eddig nem ) hogy az ország egyik leggyengébb mérnöki kara

2014. júl. 17. 17:33
 1/2 anonim ***** válasza:

2012-ben beindult gépészmérnök képzésről beszélünk. Valószínűleg azért mondja mindenki, hogy nem elég jó az SZTE, mert még nagyon friss a képzés, oktatók színvonala valószínűleg elmarad a komolyabb egyetemekéhez képest, illetve az SZTE alapból nem egy műszaki egyetem, abban egyet értünk. Én Miskolcon tanulok, ide rengeteg helyről jönnek hallgatók, Kecskemétről, Debrecenből, Nyíregyházáról és még sorolhatnám....pedig az említett helyeken mindenhol van gépészmérnök oktatás. Szóval nem véletlen ez sem.


SZTE-vel szerintem is mellélőttél, de nem akarom a kedvedet szegni, Szeged környékén valószínűleg el fogsz tudni helyezkedni néhány hónapon belül a végzést követően.

Ha pedig már lesz néhány éves tapasztalatod, akkor pedig már mehetsz bárhova, lényeg, hogy legyél jó a szakmádban.

2014. júl. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nagyjából van igaza az előttem hozzászólónak. Az SZTE diploma azért színvonalas, de itt egy mérnöki diploma ne egyenértékű egy BME-s diplomával. Egyébként hallomásokból úgy tudom, hogy egyre nehezebb az SZTE-MK is, sokkal komolyabban vesznek bizonyos tantárgyakat. A másik meg szerintem minden mérnöki karon van néhány buktató tantárgy, amiket túl kell élni és nyílt út a diploma felé. Ez az SZTE-MK-ra is igaz.

Szóval szerintem hazugság, ha valaki azt mondja, hogy a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kari diploma gyenge.

2015. febr. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!