Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi lesz, ha otthagyom az...

Hunbula kérdése:

Mi lesz, ha otthagyom az egyetemet? Rossz döntés volna?

Figyelt kérdés
Jelenleg külföldön tanulok, nyáron megyek haza. Erősen gondolkodom rajta, hogy folytassam-e az egyetemet miután hazatértem. Szeged, amerikanisztika. Annak idején több mint hetven ponttal voltam a ponthatár felett, csak személyes okokból nem mentem az ELTÉre. Lehet, hogy jobb lett volna, mert nagy csalódás volt az SZTE. Nyolcvan százalékban fölösleges dolgokat tanítottak nekem, olyanokat, amiket már rég tudok. A leginkább kiábrándító, hogy egyes tanároknál lényegesen jobban tudok angolul. Nem akarok még két évet áldozni erre az életemből egy olyan bölcsészdiplomáért, ami nélkül is ugyanolyan jól lehet gyorsétteremben dolgozni. Nem tudom még, mihez kezdenék a diploma nélkül, de őszintén azt sem, hogy a diplomával mit lehetne dolgozni. Használati utasításokat nem akarok fordítani. Kinek mi a véleménye erről? Jól gondolom, vagy rossz döntés volna?

2013. febr. 4. 10:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért kezdtél el erre a szakra járni? Hány féléved van meg?
2013. febr. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
54%
Külföldön tanulsz? MARADJ OTT! Nagyobb biztonságban vagy és van egy kis reményed. Itt semmi sem marad lassan.
2013. febr. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 Négy félévem lenne még a BA végéig. Azért jelentkeztem amerikanisztikára, mert az angol ami a legjobban megy, nagyon, nagyon szeretem, ezen belül az amerikai kultúra, irodalom, akcentus közelebb áll hozzám. Szegedre személyes okból.


#2 Sajnos ez nem annyira egyszerű, ha lehetne, megtenném. De jelenleg csak diákvízumom van, amit az itteni egyetem igényelt, a program egy évre szól csak. Sok pénzzel meg kis szerencsével visszajöhetnék MA-ra, de itt ugye jön az eredeti kérdés. Plusz jelenleg nem túl a szakomhoz passzoló területen tanulok.

2013. febr. 4. 11:05
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor mi a gond? Azért mentél, mert ez a terület tetszik. Megkaptad.

Most mi a gond azzal, ha egy tanárnál jobban tudsz angolul? Ez nem nyelviskola.

És egy év még bőven az alapozás, a lényeg ez után jönne.

2013. febr. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
még csak az egyharmadán vagy túl. szerintem folytatnod kellene. örülj neki, hogy megy és könnyű. lehet nem a szakkal van a gond, hanem úgy mond veled (persze ez pozitív irányú, úgymond "túl okos vagy a szakhoz").
2013. febr. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

hol tanulsz és mit külföldön? igen olvastam h nem tutira megoldható, de próbálj meg ott maradni!!!!!!! én ha elvégeztem a sulit szeretnék külföldre menni tanulni és élnék-halnék egy ilyen lehetőségért.

amúgy én anglisztikát tanulok, de én sem "használati utasításokat" szeretnék fordítani..

2013. febr. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6 Japánban japánt. :) Ha csak van rá lehetőségem, én is úgy gondolom, hogy itt maradnék, de sajnos ezt korántsem vehetem biztosra.
2013. febr. 7. 18:45
 8/9 anonim ***** válasza:

Rossz döntés volna ott hagyni az egyetemet!

Ha szerzel egy diplomát, arra mindig támaszkodhatsz, akárhogyan is alakul az életed. A diplomádat nem vehetik el tőled.

Meg lesz a minimum fizetésed, ami magasabb, mint a minimálbér!

Nem kell - várhatóan - két állásban dolgoznod, stb.

Sokkal jobban jársz ha tanulsz!

2013. márc. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hogy alakult végül az életed?
2015. jan. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!