Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemsokára kiderülnek a ponthat...

Nemsokára kiderülnek a ponthatárok. Szerintetek a DE-ÁOK általános orvos szakán milyen ponthatár várható?

Figyelt kérdés
A biológia tanárom mondta, hogy Szabolcsban és Hajdú-Bihar megyében nagyon gyenge lett a biosz átlag, meg a kémia is 50% alatt van, mármint az írásbeli. Elképzelhetőnek tartjátok, hogy még kb. 10 ponttal lentebb viszik? Mindkét érettségi nehezebb volt, mint a tavalyi.

2014. júl. 21. 06:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom elképzelni hogy múlt évitől kevesebb legyen a ponthatár. a kémia könnyebb volt,m legalábbis jobb lett az országos átlag..biosz meg nehezebb mint tavaly a pontszámok tükrében.

egyébként minden évben ezt mondják hogy ez az évi érettségi volt a legnehezebb...erre nem alapoznék..

(egyébként nem vagyok érintett benne csak figyelem az eseményeket)

2014. júl. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
:D én érintett vagyok benne, és így tudom, hogy mindkettő nehezebb volt, a kémiában pl. a tavalyi feladattípusok közül egy sem volt benne, igen valóban már a 395 pont is nagyon alacsony, orvosihoz képest, de én nem tartom kizártnak, h még alacsonyabbra teszik majd, azelőtt 415 pont volt és annyiról csökkent 395-re, az 20 pontszám csökkenés, ezt se gondolta volna senki, mindenesetre nem lehet biztosra mondani semmit, akármi megtörténhet, majd meglátjuk :)
2014. júl. 21. 07:39
 3/11 anonim ***** válasza:

Az idei kémiától egyszerűbb feladatsort ne várjon senki, mert az már középszintű. Tény, hogy ilyen korrekt és egyszerű feladatsor hosszú évek óta nem volt!!! Szóval ne számítson senki arra, hogy a kémia miatt stagnál, vagy csökken a ponthatár, mert az csak javít a helyzeten. Akinek pedig ez is marha nehéz volt, az nem tudom miről álmodott középszintű feladatsorról? Kíváncsi vagyok mit szóltatok volna, ha most tavasszal az októberi feladatsort kapjátok, pontosabban ugyanolyan nehézségűt. Tuti, hogy nagyobb rinya lett volna, mint a biosznál, vagy, mint tavaly volt...(én érintett vagyon mindkettőben :-))


A biosz miatt (60% az országos átlag) csökkenhet a ponthatár! 10 pontos csökkenésre nem számítok, maximum úgy Debrecenben, ha Pécs és Szeged felzárkózik a 400 közelébe! De egyébként szerintem Debrecen 390 lehet max és ha általánosan csökken mindenhol akkor Szeged és Pécs is max 375, de lejjebb nem fog menni (szerintem). És ezt csak azért mondom (statisztikák nélkül én emelkedésre számítottam), mert a biosz tényleg nagyon gyenge lett országos szinten, tavaly az átlag 65% volt! tehát 5% csökkenés tapasztalható. Míg a kémia jóval korrektebb feladatsor volt, mint a tavalyi és ott nincs 1% emelkedés. Látszik, hogy az emelt szintű kémiát, legyen az bármilyen egyszerű feladatsor nehéz teljesítenie a diákoknak. Figyeljétek meg a 2012-es bioszt 61,1% lett az országos átlag, nehéznek is érezték az akkoriak, de a ponthatárokon is meglátszott! Nagyon! Mindenhol emelkednie kellett volna a +20 pont miatt legalább 10-zel, erre sok helyen csökkenést tapasztalhattunk az előző évekhez képest.

2014. júl. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem mindkettő jó lett, a biosz is és a kémia is, de akkor is úgy érem, h a kémia nehezebb volt a biosznál, mert pl az elektrokémiai feladat nagyon eltért a megszokott típustól, ott van a pH-s feladat, ami nem volt nehéz, viszont volt benne néhány bezavaró rész, de ha az ember rájött, akkor simán megoldotta, az elméletről annyit, h az tényleg korrekt volt,pl az előző évi aminok-amidok feladattól sokkal egyszerűbbek voltak benne, jó volt az esettanulmány, a halogénekkel kapcsolatos feladatok, és az alkoholokkal kapcsolatos is, én megcsináltam az összes előző évit, viszont ilyen számításos feladatok, vagy hasonlók nem voltak benne, kíváncsian várom az eredményt :)
2014. júl. 21. 08:38
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem természetes, hogy a kémiát nehezebbnek érzed a biosztól! Talán az is, úgy általában véve...ha nem olyan gimibe jársz, ahol nagyon jó tanárok tanítanak, vagy esetleg tagozaton tanulod, akkor egyedül sokkal nehezebb megérteni, mint a biológiát. (Ezt tapasztalatból mondom:-)
2014. júl. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
jártam külön tanárhoz, de az nem volt jó, csak az elméletet mondta el, amit egyébként én is tudtam, de a számításokat magam küszködtem ki, érdekes, h a kémia valóban nehezebb, de én jobban szeretem mint a bioszt, hiszen logikus tantárgy, ha az általános kémiát jól tudod, molekulaelmélet, kovalens kötés, molekulapolaritás, elektronszerkezet, anyagi halmazok stb, akkor a szervetlen és a szerves kémiában nyert ügyed van, szinte semmit nem kell tanulnod, mivel a fizikai tulajdonságok: oldódás stb ezektől függ, úgyhogy én nagyon szeretem, mellesleg a bioszt nem, mert ott szinte be kell magolni, abból csak az embertan része az amit szeretek, ezért is jelentkeztem orvosira, a többinek a megtanulását megküszködtem, mert nem érdekel, főleg az állattan az amit nagyon utálok :D
2014. júl. 21. 08:54
 7/11 anonim ***** válasza:
Mind a kémia, mind a biosz átlaga 60% az idén, a kémia néhány tizeddel emelkedett, de a biosz 5 %-al csökkent, összességében tehát idén átlagosan rosszabb teljesítmények születtek, mint tavaly. Ellenben többen jelentkeztek. Így elvileg bármi lehet, csökkenés is, emelkedés is. Szerintem negymértékű változás nem lesz egyik irányban sem, bármelyik jöjjön is be.
2014. júl. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az összes orvosin stagnálni fognak a pontok. Maximum -/+5 pont, de inkább annyi se. 10 pontot kizártnak tartok.


Ahhoz meg szokj hozzá, hogy olyat is meg kell tanulni, ami nem érdekel. Mikor az ember orvosira megy, azt hiszi, hogy az csupa móka és kacagás, mert ott már minden érdekes. Tudom, mert én is azt hittem. De elárulom: nem így van:D

2014. júl. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Négyszáz pont alatt nem valószínű idén

(mert tavaly nagyon-nagyon alacsonyak lettek a

p.határok) Még egyszer nem nagyon lesz ilyen

2014. okt. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Valami oka csak volt, hogy megnehezítették a bejutást

az orvosikra a két emelt kötelezővé tételével -

Nyilván azért volt ez, hogy csak a legbiztosabb tudásúak tudjanak bejutni (talán a tavalyi év kivétel volt)

2014. okt. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!