Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tiszta kettes érettségivel...

Tiszta kettes érettségivel tuti nem vesznek fel sehova egyetemre?

Figyelt kérdés

Oda hülyék nem járhatnak, kemény a tanulás ott!

Ha tiszta 2es lett az érettégim, mondjak le a diplomáról?



2014. júl. 24. 12:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Tiszta 2-es érettségivel nem éred el a jogszabályi minimumot..ezért nem vesznek fel sehova, el sem jut addig hogy beiratkozik valahova és kibukjon..

Egyébként 2-es érettségivel sem kell lemondani a diplomáról abban az esetben ha semennyit sem készültél érettségire és a 4 évet végiglógtad..mert akkor lehet hogy megkomolyodsz és képes vagy tanulni.

Ha ezt a teljesítményt normál erőfeszítés és odafigyelés mellett érted el akkor inkább felejtsd el..

2014. júl. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Ismét ez a kérdés ...

Tehát: abszolút eltérő képességeket igényel egy egyetem, mint egy középiskola. Rengeteg eset bizonyítja ezt, amikor is a színjeles tanuló szinte rögtön kibukik egyetemen, avagy a középiskolában mindig bukdácsoló a végén kitüntetéssel diplomázik. Egyszerűen semmi korreláció a kettő között. Így aztán csak emiatt ne mondj le róla, de persze ha a jogszabályi minimum miatt bekerülni se tudsz, hát az más kérdés. Bár fizetős szakokon sztem ez is kikerülhető.

2014. júl. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Menj el újra érettségizni
2014. júl. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
10%
Ez valami kamu kérdés lehet
2014. júl. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Fizetősön sem lehet jogszabály alatti pontokkal bejutni.
2014. júl. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
Még a közepeseket sem veszik fel
2014. júl. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

"ha a jogszabályi minimum miatt bekerülni se tudsz, hát az más kérdés. Bár fizetős szakokon sztem ez is kikerülhető."

Nem kerülhető ki ,azért jogszabályi minimum a minimum, ha fizetős ha nem akkor sem vehető fel. (idén 260 pontot, jövőre 280 utána 300 pontot) Ami annyit tesz hogy a felvételi tárgyakból legalább kell két 65 %-os érettségi azaz 4-es érettségi...

Egyebekben az előttem szólónak igaza van, nem korrelál a középiskolai teljesítmény az egyetemivel feltétlenül...de ezért kell a jó képesség egyetemre..meg kitartás..

2014. júl. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
6-os: több közepes eredményű volt osztálytársamat felvették államira és van, aki négyesekre meg ötösökre vizsgázik. Hoppá.
2014. júl. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

hát akkor nem. annyira nem vagyok tisztában a jelenlegi rendszerrel, csak elviekben írtam.


Ha ott is van jogszabályi minimum, akkor maradnak a kerülők és kiskapuk.... azok nyilván tökéletesen működnek nálunk.

2014. júl. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

9-es milyen kiskapukra gondolsz?

A felvételi ponthatárokat egy számítógépes algoritmus húzza, nincsenek kiskapuk!

Amire te mint magyar sajátosságra célzol az régen volt amikor az egyetemek felvételiztettek és intézményi felvételi vizsga volt, nem központi felvételi eljárás. Most az érettségi eredmények és a gimis tanulmányi eredmények alapján kerül be valaki egy egyetemi szakra. Kiskapu ott lehet már középiskolában ha valakinek kedveznek a tanárok év végén. Ha már megvannak a pontjai valakinek akkor további lehetőség nincs "kiskapuzni". sok mindent rosszul alakították át a rendszerváltás után, ha az átkos rendszerben dívó felvételi mutyizós voltát 100%-ban sikerül kiiktatni.

2014. júl. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!