Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek érdemes 4 pont...

Szerintetek érdemes 4 pont miatt fellebbezni a Debreceni egyetemre?

Figyelt kérdés
420 pontom van és 424 kellett volna Debrecenben igazságügyi igazgatásra!
2014. júl. 24. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
majd jövőre
2014. júl. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy egy ember miatt megtennék. Komoly számítások vannak ám itt, sajnos marad jövőév ha mindenképpen ide akarsz menni.
2014. júl. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Van alapod arra, hogy szerezz még négy pontot?
2014. júl. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem ellet nem tudsz semmit lépni.

Ha a felvételi eljárás során valamilyen pontszámítási hibát követtek el (de ezt nem az egyetem intézi), akkor fel lehet lebbezni. Amúgy felesleges. Nem dől össze a világ, 1 év alatt tudsz javítani az eredményeiden, dolgozhatsz és gyűjtheted a pénzt. Fel a fejjel!

2014. júl. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem annak idején 1 ponton múlott, de megnyugtattak, hogy csak eljárási hiba esetén lehet benyújtani fellebbezést. Amúgy logikus is: minek lenne a ponthatár, ha utána bárki reklamálhat, hogy nekem csak 1 pont hiányzott? Akkor jönne az akinek csak 2 utána akinek csak 3 majd akinek csak 4 és így tovább. Semmi értelme nem lenne a ponthatárnak.

Azóta 1 évvel később felvettek, már 3 éve elvégeztem az egyetemet, diplomázás után 1 hónappal saját szakmámban elhelyezkedtem. Megérte kivárni azt az 1 évet, fel a fejjel, gyűjts több pontot, és jövőre tuti felvesznek :)

2014. júl. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor érdemes fellebezni, ha bizonyítani tudod, hogy a Oktatási Hivatal követett el hibát a pontszámításban. Méltányosságból nem fogják elfogadni a jelentkeésed.


[link]


"Csak akkor érdemes fellebbezni, ha a diák pontszámát nem megfelelően számolták össze. Például nem vették figyelembe a többletpontot érő nyelvvizsga-bizonyítványt, OKJ-s végzettséget, vagy elszámolták a tanulmányi- és érettségi eredményért járó pontszámot.


- Azok nyújtsanak be jogorvoslatot, akik úgy érzik, hogy bármilyen hibát követtünk el, nem vettük figyelembe a dokumentumukat, nem dolgoztuk fel, vagy nem annyi pontot adtunk, mint amennyi a felvételi tájékoztatóban megtalálható – mondta el Stéger Csilla, az Oktatási Hivatal főosztályvezetője.


Az Oktatási Hivatalnál hangsúlyozták a fellebbezésnél méltányosságból nem adnak pontot. Ha valakinek például egy pont hiányzott ahhoz, hogy bejusson egy intézménybe, csak ezért ne fellebbezzen."


Szóval majd jövőre... Addig OKJ, nyelvvizsga, ha meg orvosira jelentkeztél, érettségik javítása.

2014. júl. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
fel lehet lebbezni, én nem tudtam róla :s
2014. júl. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet fellebbezni csak semmi értelme, mert csak eljárási hiba esetén lehet megtenni. Semmi egyéb esetben nem.
2014. júl. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!