Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak nekem gyanús h szinte...

Csak nekem gyanús h szinte minden szakon ugyanannyi az állami és az önköltséges ponthatár?

Figyelt kérdés
Valami elegge megvaltozott a ponthatarhuzasban az elozo felevekhez kepest. Semmi eselyem nem volt igy h onkoltsegesre palyaztam.. lehetetlen, hogy minden szakon ppnt ugyanannyira jott ki a ponthatar allamin es onkoltsegesen. Tobb embert vettek fel allamira gondolom, de miert? Legalabb jelezhettek volna h eselye se lesz iden annak aki szamit az onkoltseges helyekre hiszen eddig minden evben joval alacsonyabb volt az adott szakon oda a ponthatar...

2014. júl. 25. 14:00
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
82%
Mindenképpen érdekes. Egyrészt érthető, hogy az egyetemek nem szerették, hogy sok helyen 50-100 pont is van a két ponthatár között (tehát elméletben "jóval gyengébb" képességűek is bejuthatnak, ha meg tudják fizetni), azonban így ugye nem sokan lesznek költséges helyeken. Ha összeesküvés elméletben gondolkoznék, akkor ez az államnak jó, hiszen egy csomóan a hallgatói szerződések elől úgy bújtak ki, hogy inkább elvégezték költségtérítésesen, és így egy percet sem kellett itthon dolgozniuk, nem volt herce-hurca, hogy akkor most mit fizessen vissza, ha kimegy, így viszont sokaknak veheti el ELMÉLETBEN a kedvét a külföldi munkavállalástól...
2014. júl. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
70%

Azért a kifejtett összesküvés-elmélet kissé gyenge lábakon áll.

Megint csak megnéztem néhány más egyetemet, és azt kell mondanom, túlzó az általánosításod, mert inkább ritka kivételnek tűnik az a jelenség, amiről beszélsz. Valószínűleg arról lehetett szó, hogy néhány szaknál, ahol egyébként államilag finanszírozott szakon nem volt különösebben magas a ponthatár, ott a költségtérítéses pontahárt sem engedték annál lejjebb az egyetemek.

2014. júl. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Semmi összeesküvés elmélet sincs itt, csak az egyetemek tapasztalták, hogy az alacsony/minimum ponthatárral fizetős szakra felvett emberekből rengeteg hullik ki, és ezen változtattak


pl tavaly alkalmazott közgázra 254 ponttal belehetett kerülni egy corvinusra.... hét gondolhatjátok, hogy ilyen ponttal felvett hallgatókból mennyi maradt bent

2014. júl. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
82%
12-es, azért ez nem teljesen így van, hogy "ahol nem volt túl magas a ponthatár", mert pl. az összes orvosin ugyanannyi a költségtérítéses ponthatár, mint az állami. De gyakorlatilag az összes egészségtudományi szakon is így van (azért ezeket hozom példának, mert én is az egyik ilyen szakon tanulok, így azt néztem először). Ha az összeesküvés elméletet akarnám tovább szőni, akkor így akarják megakadályozni az orvos/EÜ-s kivándorlást, de persze tudom, hogy ez hülyeség :D Mindenesetre tényleg furcsa volt, hogy eddig az állami és a költséges orvos között akár 40 pont is volt a különbség (ahogy a többi EÜ-s képzésen is sokszor). De azért valamennyi különbséget célszerű lett volna hagyniuk, így tényleg alig lesz azokon a szakokon költségtérítéses (ami viszont az egyetemnek kiesett pénz).
2014. júl. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
71%

"Mindenesetre tényleg furcsa volt, hogy eddig az állami és a költséges orvos között akár 40 pont is volt a különbség"


- Én emlékszem olyan évre, amikor a költségtérítéses volt kicsivel magasabb orvosin.

Most a "nem túl alacsonyt" relatíve értelmezem: más az alacsony egyik vagy másik szakon. De az mindenképp érthető, ha 320-as állami ponthatárnál nem eresztik lejjebb a költségtérítésest.

És azért valószínűtlen az összeesküvés-elmélet, mert a hallgatói szerződés nem kötelez itthoni munkára: nem kell egy percet sem dolgoznod, csak akkor fizesd ki azt, amit költségtérítéseskétn is kifizetnél. Magyarul semmivel sem vagy előrébbazzal, ha egyből költségtérítéses képzésre jelentkezel, nem játszottál ki semmit, sőt: az államank spórolod meg a munkát, mert még csak nem is kell fáradnia azzal, hogy utólag behajtsa a kötlségeket, mert Te azt már előre kfiizetted.

2014. júl. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
65%
Az nem furcsa senkinek, hogy ahol központit húztak ott költségesen be lehetett kerülni 260 ponttal? Akkor milyen színvonalemelésről beszélünk?!....
2014. júl. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

"Az nem furcsa senkinek, hogy ahol központit húztak ott költségesen be lehetett kerülni 260 ponttal? Akkor milyen színvonalemelésről beszélünk?!..."


- Van olyan egyetem, ahol úgy vannak vele, hogy mindegy, csak vegyünk fel valakit. És van olyan, ahol legalább egyes szakokon megengedhetik maguknak, hogy válogassanak.

2014. júl. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
16-os: ahol központilag húztak ponthatárt, ott nem a "színvonal emeléssel" indokolták, hanem mert azok a legnépszerűbb szakok, és a kormány szerint "túlképzés" van belőlük (ergo felesleges ennyi embert képezni), így akarják minimalizálni az állami helyek számát (hogy ne legyen "pénzkidobás" az államnak), hogy aki azt akarja végezni, az elsősorban a saját költségén tegye. Elvileg így akarják átirányítani a jelentkezőket a hiányszakok felé, persze nem túl nagy sikerrel...
2014. júl. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ebben semmi különös. Sőt, olyan is volt már, hogy a fizetős volt a magasabb. Nem feltétlenül jelöl valaki azért fizetsőt, mert kevés a pontka. Nekem 463 pontom önköltségesre.
2014. júl. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Gazdasági szakokon lazán van 100-150 pontos különbség az állami és a fizetős között
2014. júl. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!