Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak nekem gyanús h szinte...

Csak nekem gyanús h szinte minden szakon ugyanannyi az állami és az önköltséges ponthatár?

Figyelt kérdés
Valami elegge megvaltozott a ponthatarhuzasban az elozo felevekhez kepest. Semmi eselyem nem volt igy h onkoltsegesre palyaztam.. lehetetlen, hogy minden szakon ppnt ugyanannyira jott ki a ponthatar allamin es onkoltsegesen. Tobb embert vettek fel allamira gondolom, de miert? Legalabb jelezhettek volna h eselye se lesz iden annak aki szamit az onkoltseges helyekre hiszen eddig minden evben joval alacsonyabb volt az adott szakon oda a ponthatar...

2014. júl. 25. 14:00
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Betelefonáltam a Semmelweis Egyetem Dékáni Hivatalába, s azt az információt kaptam, hogy ez központi döntés volt. Mi is arról értekezünk éppen, hogy ez idén megváltozik-e, vagy sem. Ti mit gondoltok?
2015. júl. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Nem tudom, en nagyon remenykedem, hogy visszater a regi ponthatar huzas, tehat, hogy kulon allami es onkoltseges!
2015. júl. 6. 17:50
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is úgy volna a legjobb! Téged is idén érint a kérdés? :)
2015. júl. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Tavaly nehany ponttal lecsusztam, igy iden ujrajelentkeztem. De elegge felek tole, hogy megint nem lesz kulon onkoltseges pontszam es nekem valoszinuleg csak oda lenne eselyem bejutni..
2015. júl. 6. 19:11
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszadó vagyok, csak nem tudok belépni azzal a fiókkal valamiért, így írok a régimmel. Sajnálom, hogy lemardtál tavaly, de bízz benne, hogy idén sikerül! Hány pontod lesz és miket jelöltél? :)
2015. júl. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Ma válaszolt az Eduline: [link]
2015. júl. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Vanilia Pipu, ez a cikk szerintem kamu. Legalábbis, ha a tavalyira gondolok. Ez, hogy egységes ponthatár volt az állami és fizetős szakokon, ez nem lehetett tavaly a véletlen műve!!!

Utólag írtam tavaly a felvi-nek, és ezt válaszolták rá:


"A 423/2012. sz. korm. rendelet 26§ (3)-(5) bekezdése, valamint az Nftv. 39§ (5) bekezdése alapján: „Felsőoktatási szakképzésre, alapképzésre, mesterképzésre és osztatlan képzésre történő jelentkezés esetében a felvételről a felsőoktatási intézmény a jelentkezők teljesítménye, az adott intézményre megállapított maximális hallgatói létszám szakos hallgatói kapacitása, valamint a jelentkezők által összeállított jelentkezési sorrend figyelembevételével - a mesterképzés kivételével - országosan egységes rangsorolás alapján dönt.

Ennek értelmében alapképzésen, osztatlan mesterképzésen, felsőoktatási szakképzésen finanszírozási formától függetlenül, a szak intézményi kapacitásának erejéig, egységes rangsor alapján történik a besorolás."


Csak erről a ponthatár húzás előtt nem lehetett olvasni, legalábbis én nem láttam tavaly semmit júl. 24-e előtt!

2015. júl. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!