Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A budapesti, fasori evangéliku...

A budapesti, fasori evangélikus gimnázium, a váci piarista és az aszódi evangélikus gimnáziumok milyenek, milyen a színvonaluk?

Figyelt kérdés
Nyolcadikos leszek idén és ezekhez az iskolákhoz is beszeretném adni a jelentkezésemet, de sehol nem találok semmi fajta véleményt az iskolákról, ha ti esetleg odajártok, jártatok, vagy ismerősötök akkor kérlek írj valamiféle véleményt milyen az említett iskola. Köszönöm! :)

2014. júl. 25. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Én idén végeztem a Fasoriban és bizosíthatlak afelől, hogy nincs jobb gimnázium ennél.

Hihetetlenül színvonalas oktatás, nagyon jó, kedves, aranyos,emberies, megértő, neves tanárok, a jövőd, ha te is igyekszel, teljes mértékbem biztosított lesz. Számos színes programok évközben, a karácsonyi ünnep gyönyörű és meghitt, lehetőség van minden évben meglehetősen olcsó áron Bécsbe utazni az adventi vásár idejére. Sport szempontból is rengeteg féle tevékenységre nyílik lehetőséged, ugyan így a művészetekre és a tudományokra vonatkozóan. Hihetetlenül barátságosak a pedagógusok, a tudás átadása mellett a lelki/szellemi fejlődést is előtérbe helyezik. Ó és van túró rudi autómata ;).

Ott tanít és prédikál az világ legaranyosabb, leghumorosabb lelkésze, a hittanórái fantasztikusak és nagyon jó hangulatban telnek. Ő Dr. Csepregi András. Továbbá ebben az intézményben tevékenykedik a lehengerlő modorú, cinikus és humoros, zseniálisan, lényegre törően tanító Petrás Péter, a világ legjobb történelem tanára, egyszerűen imádtam az óráit, vagy könnyezett a szemem a nevetéstől vagy tátott szájjal hallgattam. De nagyon kemény módom feleltet és az elején úgy szoktatott minket a hangjához, hogy egyszer csak felemelte a hangjerejét, majd miután egy deformált betűt húztunk ennek következtében a füzetünkben elkezdett röhögni :D, de egyszerűen zseni az az ember, fantasztikusan tanít, nem ám körmondatokban, lényegre törően és folyamatosan. Én emelteztem töriből és max pontot kaptam szóbelin, csak a jegyzeteiből tanultam.

Irodalom oktatás szintén fantasztikus, a legjobb, leglelkiismeretesebb tanárok tanítanak itt. Matek: én nem szerettem a reál tantárgyakat, gyenge is voltam, de ahogy bekerültem tanárom majden megszerettette velem, 4-5 lettem a 2-sem után, nagyon aranyos volt és szuperul magyarázott, imádja Poirot történeteit és sakk világbajnok, soha nem láttam még ilyet, az órákba beletüzdelt egy egy szóviccet, imádtam a humorát, nem féltem, nagyon jók voltak az órák. Van verébavató, hűű, azt túlélni ;D...határon túli utazások, táborok, külföldre is sok lehetőség van eljutni, jaj a Diák-Tanát focimeccsekről ne is beszêljek :DD, egyszerűen fantasztikus a suli:).

Bárcsak újra alsós lehetnék, imádtam oda járni, minden szempontból csodálatos volt, sajna nagyon hamar teltek az évek, hiába, ha az ember jól érzi magát :)). Nagyon hiányoznak a tanáraim is, fantasztikus emberek, az érettségin pedig hihetetlenül jó fejek, nem csak a szellemet de a lelkedet is ápolják..sajnos gyorsan eltelt a 4 év:(

Én csak ajánlani tudom, ha bármi kérdésrd van írj nyugodtan!:)

L/18

2014. júl. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Én Váci piaros voltam 3evig... Szerintem ne Menj oda bar ez a te dolgod ha van kerdesed irj nyugodtan, nyilvánosan vagy jot vagy semmit:)
2014. aug. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én az EGA-ba jártam és nagyon-nagyon ajánlom.Szerintem mindig boldogan fogok visszaemlékezni az egás évekre.Eleve maga a suli olyan,mint egy kastély:) és szerintem azért nem mindegy hogy milyen környezetben töltöd le a gimis éveidet.Kicsit bánom mert én nem sok mindenben vettem részt,pedig lehetett volna.Úgy gondolom hogyha komolyan szeretnél valamit csinálni akkor az inkább rajtad múlik.A régi osztályomból is van olyan akit felvettek jogra államira meg olyan is aki a Tesco-ba pénztáros. Szerintem maga a légkör tök jó és vannak nagyon jó tanárok.Persze van olyan is aki szörnyen tanít és azért kell szerencse hogy olyanokhoz kerülj akik jól tanítanak,de már mondtam hogy marhára rajtad múlik.Viszont a legtöbbjük jóindulatú,hogyha látják rajtad hogy tényleg érdekel az hogy milyen jegyet kapsz.Szerintem ha jelentkezel akkor próbálj meg valamilyen emeltes osztályba mert a sima tagozaton..hát vannak lustábbak szép számmal és ez téged is lehúzhat.
2014. aug. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
47%
Sok suliba jártam már de a Fasor mindent visz :)) a többit nem ismerem amit kiírtál de mindenképpen ajánlom a Fasorit :D
2015. febr. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

Kicsit megkésve, de azért én is írok ide - a többiekkel ellentétben egyáltalán nem ajánlanám a Fasorit. Négy évet húztam le ott, nagyon örültem, amikor nyolcadik után végre otthagytam. Vallásos sulinak van beállítva, de a felsőbb évesek elég lazán kimentek cigizni, meg piálni a suli mellé, a tanárok közül szerintem kettő olyan volt, aki tényleg tanított is valamit. Az osztályközösség szörnyű volt, mindenki kavarta a szrt a másik háta mögött, mentek a megaláztatások rendesen, sokszor még az osztályfőnök is kivette a részét belőle... a tesi tanárokat évente lecserélték, az egyik előszeretettel k.vanyázott, a másik még visszaállította tornázni az egyik gyereket, akinek eltört a lába, stb, stb.

A sulis programokban sem volt semmi extra, arra emlékszem, hogy egyszer sítáborba lehetett menni, na, az egész jól sikerült. A szakkörökből többet is kipróbáltam, azok viszont tényleg tetszettek. Viszont ha visszagondolok a tanárokra, diákokra, csak a hányinger kerülget. Összességében nekem nem jött be az a suli, megbántam, hogy valaha odajelentkeztem, de más lehet, hogy jobb tapasztalatokat szerzett.

2015. febr. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyilván vannak olyanok akiknek nem voltak túl jó élményei az iskolával kapcsolatban (hiszen a mélyen vallásosoknak ez túl kevés, azoknak pedig akik írtóznak ezektől a dolgoktól, ez túl sok).


Én úgy láttam, hogy pont annyira volt vallásos iskola mint amennyire kell neki, a közösség mindent összevetve sokkal jobb mint más iskolákban, és a tanárokkal sem volt különösebb probléma.


Az iskola elhelyezkedése nagyon jó, gyönyörű környék! Az előző hozzászóló által említett cigi és alkohol dolgokról pedig: Ez teljesen természetes, kamaszkorhoz ez hozzátartozik. Nem kemény drogokról beszélünk, még csak nem is fűről.


Összességében én ajánlanám, van egy igazi "Fasor" érzése az embernek, amit vagy utálsz, vagy imádsz.

2015. márc. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
De jó, itt is vannak volt fasorosok rajtam kívül:) Én két éve ballagtam, utólag nagyon nagyon szerettem oda járni, a vallásos dologtól meg nem kell tartani, nem erőltetnek senkire semmit, és nem kirekesztő iskola mint sajnos ma a kereszténység. Én bevallom nem vagyok nagyon vallásos nem is ez miatt mentem oda, de becsületet és tiszteletet tanultam négy év alatt, amit nem a vallásosságnak tulajdonítok, egyszerűen ott még nem aludt ki az egymás iránti tisztelet, és a tanárok többsége pedig arra törekszik hogy minden diák a saját képessége szerint haladjon és boldoguljon. Én ajánlom a Fasori gimnáziumöt, szerintem nagyon jól jár vele mindenki :)
2015. ápr. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!