Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A BME-sek Corvinussal szembeni...

A BME-sek Corvinussal szembeni arroganciája a tömegpszichózis egyik megnyilvánulási formája? Hogyan sikerült és egyáltalán mi célból ilyen szinten manipulálni ennyi, elvileg értelmes embert egy intézményen belül?

Figyelt kérdés
Azt tapasztalatom, hogy ha valami, akkor ez összeköti a BME-seket. Esetleg van valamit titkuk, olyat tudnak a tömeges manipulációról, amiből más is profitálhatna? (azt már csak senki sem gondolhatja, hogy a megvetés e formája racionálisan megalapozott volna) Nem tudom, hogy csinálják, de akár egész társadalmi csoportokat lehetne így egymás ellen fordítani.

2014. júl. 28. 15:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésed olyan összetetten lett fogalmazva, hogy elég kimenni belőle, pedig nincsenek szövegértési gondjaim amúgy. Amennyiben jól értem, te arra gondolsz, hogy a BME hallgatók miért utálják a Corvinust, és miért beszélnek úgy az iskoláról, mintha valami jelentéktelen intézmény lenne? Talán mert egymással szemben áll a két épület a Duna két partján. XDDDD Amúgy fogalmam sincs, ez engem is érdekelne, ma is épp olvastam egy BME-s diák válaszát itt az egyik kérdésre a Corvinus egyetemmel kapcsolatban, és azt írta, hogy a Corvinusban az egyetlen jó dolog az, hogy szép kilátás nyílik róla a BME-re. Olyat is olvastam, aki azt írta, hogy a jobbak a Duna tulsó oldalán lévő épületbe járnak stb... NEm tudom ennek mi az oka. Lehet, hogy épp a két egyetem közelsége.
2014. júl. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A kommunizmusban a Corvinus (akkor még Marx Károly Egyetem) híresen kommunista párti iskola volt, míg a BME rendszerellenes inkább, az 1956-os forradalom idején is ők tüntettek legelőször Budapesten.
2014. júl. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Azt tudod, hogy a BME-n miért nincs őszi szünet?

Mert félnek, hogy a hallgatók közben elvégeznék a Corvinust.

2014. júl. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
15%
dzsézönszetem pont a tőled olvasott válaszra hivatkoztam az első kommentemben.
2014. júl. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Illetve az én kérdésem is az ilyen vak gyűlöletre vonatkozott...
2014. júl. 28. 17:21
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
humorérzék nulla.
2014. júl. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"humorérzék nulla."


- Te viszont ennyiből jobban megismertél, mint a legközelebbi hozzátartozóim. Gratulálok hozzá!


Szeretem a viccet, de számomra (aki egyik egyetemre sem járt) megdöbbentő, mennyire gyakori valakinél ez a nézet már félévnyi BME-s tapasztalattal háta mögött. Ráadásul úgy, hogy a Corvinus egy igenis elismert intézmény. Elsőre talán vicces, de sokadszorra inkább egy aggasztó jelenség.

2014. júl. 28. 17:37
 8/11 anonim ***** válasza:
45%

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..


itt már volt róla szó

amúgy a BME-n a mikro-, makroökonómiával, üzleti joggal szívnak az egyik legtöbbet, sokan ki is hullanak miatta, pedig ezek közgázon csak alapozó tárgyak, szóval kedves dzsézönsztetem (már ha egyáltalán jársz a BME-re, de szerintem csak bemásolod ezeket a szakállas poénokat)nemhogy az őszi szünet alatt, de amúgyse biztos, hogy el tudná páratok végezni a corvinust

2014. júl. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Csoportok közötti rivalizációról hallottál már? Mint azt feljebb is írták, a BME és a Corvinus a Duna két partján áll egymással szemben. Az egykori Marx Károly 56 idején kommunista, míg a BME forradalmi oldal felé hajlott. Budapest két legjobb egyeteme mérnöki, illetve közgazdász területen.


Ez ugyanaz, mint annó általánosban az ások utálják a béseket és fordítva. Vagy a soproni széchenyi gimisek a berzsenyiseket.

2014. júl. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én se nem a Corvinusra, se nem a BME-re jártam, de elképesztő, hogy mennyire érzékenyen érint ez téged...

Tudod, ha ennyire bánt, talán te magad érzed kevesebbnek magad attól, ahova jársz.

2014. júl. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!