Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Iskolán belül hogyan tudok...

Iskolán belül hogyan tudok szakot váltani?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy ha túl magas a pontszám arra a szakra amit kinéztem magamnak akkor jelöljek meg egy másik szakot ugyanazon a karon és "simán" át tudok menni az áhított szakra. Tényleg olyan zökkenő mentesen át tudok menni egyik szakról a másikra? PL. PE-GTK-n belül
2010. jan. 10. 21:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, azért nem olyan egyszerű az, de vannak lehetőségek szakváltásra karon belül. Hoyg pontosan hogy is van ez, ahhoz tanulmányozd át az adott kar erre vonatkozó szabályát.


Most jófej vagyok, ezért bemásolom, amit találtam. Reméljük, tényleg így van, és nem csak papíron:


" Milyen feltételei vannak az átjelentkezésnek? (a Kar valamelyik szakjára)


A TVSz szerint: „Másik felsőoktatási intézményből, más karról, szakról, illetőleg tagozatról az a hallgató vehető át,


* akinél a fogadó szak tantervéből legalább 25 kreditpont elismerhető, és

* akinek hallgatói jogviszonya elbocsátás, vagy fegyelmi úton való kizárás miatt nem szűnt meg, illetőleg a kötelező elbocsátás vagy kizárás feltételei sem állnak fenn.” [9. § (1)]


Arról, hogy meglesz-e a 25 elismerhető kreditpont, célszerű az átjelentkezési kérelem beadása előtt egyeztetni az érintett szak vezetőjével. A fenti második feltétel pedig többek között azt jelenti, hogy olyankor már nem lehet beadni átjelentkezési kérelmet, amikor nyilvánvalóvá válik, hogy egy szűrőtárgy nem teljesíthető az adott félévben. Az átjelentkezési kérelmeket az őszi félévre június 30-ig, tavaszi félévre december 31-ig kell benyújtani.


Fontos megjegyezni, hogy a Kar fenntartja magának a jogot, hogy a gyenge tanulmányi eredménnyel rendelkező hallgatók átjelentkezését elutasítsa. A Kar ugyanis nem szeretné, ha pusztán „menekülés” céljából választanák azok, akik másutt nem boldogulnak. A gyenge tanulmányi eredmény általában 3,0 alatti tanulmányi átlagot jelent, de a szakvezetők ettől különösen indokolt esetben eltérhetnek."

2010. jan. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hozzátenném még, hogy azért figyelembe veszik felszabaduló helyek is, hogy elkerüljék a tömeges átjelentkezéseket.
2010. jan. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ohh nagyon köszönöm ezt a részletes tájékoztatást :)
2010. jan. 11. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!