Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem kapunk gyermekvédelmi...

Nem kapunk gyermekvédelmi támogatást? Hogyan tovább? (többi lent)

Figyelt kérdés

Elváltam. Két gyerekem van. Iskolásak. Nincs tartós betegségük.

Eddig kaptak gyermekvédelmi támogatást.

Most azonban meszüntették,mivel 120 ezer forint helyett én 130 ezer forintot keresek.

És az egy főre jutó jövedelem max 39900 forint lehetne.

Ez miatt nekünk most könyveket kell vennem, kaját és koli dijat kell fizetnem. Nem fogom bírni.

Valahogyan nem lehetne mégis megoldani ezt a gyermekvédelmi támoatást?

Nagyon rménytelen a helyzet !!



2014. júl. 31. 02:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom a veled/veletek történik. Én nem hiszem, hogy ezt meg lehetne oldani. Esetleg hétvégén részmunkaidős állás? (Abból is jön valamennyi pénz.) Az apuka fizeti a gyerektartást?

Egy kis biztatásként: Örülj, hogy van munkád, amivel 130 ezer forintot keresel. Más embereknek nincs munkájuk, vagy ha van, keveset keresnek (még nálad is kevesebbet). És legyél boldog, hiszen van két gyereked, akikre büszke lehetsz. Próbáld (legalább) otthon úgy csinálni, hogy a gyerekek ne vegyenek észre semmit/alig valamit a kevés pénzproblémájából. (pl. dicsérd meg őket minden rajzért, ötösért), és foglalkozz velük sokat. Hidd el, így neked is könnyebb lesz!


Remélem segítettem valamit!

2014. júl. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

130 ezer forint gyerektarással,családival együtt a pénzem.

Egy biztos : a most következendő idők, nem lesznek valami fényesek.

Neked kedves válaszoló,köszönök mindent. Igazad van :)

Kívánom,hogy legyél te és a családod eészséges,boldog,összetartó.

Privit írhatok?:)

2014. júl. 31. 15:00
 3/3 anonim ***** válasza:
A kolis gyermeked kérheti saját maga után a gyermekvédelmit. A másikra , gondolom ő a kisebbik, lehet kérni méltányossági alapon. Itt lehet hivatkozni arra amit itt leírtál. De van olyan lehetőség is , hogy csak a felét ítélik meg. Próbálj egy olyan ügyintézőt keresni aki hajlandó segíteni , mert ezeket méltányossági alapon adják. Nem jár .
2014. aug. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!