Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az, hogy a suliban...

AlexBlake kérdése:

Miért van az, hogy a suliban az a nagy menő aki szinte mindenből bukik?

Figyelt kérdés
Unom már, hogy azzal csúfolnak, hogy stréber csak mert én tényleg szín 5-ös vagyok (szal nem puskázok meg semmi) meg, hogy én nem ordítok órán teljes torokból, hanem próbálok figyelni és felteszem a kezem ha vmit akarok kérdezni a tanártól. Most komolyan miért az a halál menő aki bukásra áll egyszerre 8-ból oszt az utcsó héten próbál javítani utána meg nagy elégedettek hogy egy párból meglett a 2-és és még tudnak pótvizsgázni?

2014. júl. 31. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Azért, mert tinik vagytok, ezért mindig az a menő, ami az aktuális szabályok ellen lázad.

Suliban az a menő, aki tele van 1-essel és állandóan az igazgatóiban ül valami miatt, mert ez ellentétes a "társadalmi normákkal".

A hétköznapokban meg az, aki még nincs 18, de iszik és cigizik, biciklivel direkt a gyalogosok között vágtat (még véletlenül sem fogja a kormányt, nem csenget), otthon meg nem segít semmit, állandóan cirkuszol a szüleivel.

Bármiről is legyen szó, csak a szabályokat lehessen áthágni. Ez egy ilyen időszak, a szülők meg a nagyszülők is ilyenek voltak, csak más formában.

2014. júl. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
aki nem tanul, annak általában több szabadideje van, nagyobb közösségi élete van, többen ismerik és többen kedvelik
2014. júl. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem azért "menő" mert bukdácsol, hanem általában az ilyen emberek sokkal beszédesebbek, jobb dumásak. Több haverjuk van, buliznak stb. Miért szerinted az ő haveri köreikbe úgy kerülhet be valaki,hogy van egy felvételi és ha nem áll legalább két tárgyból bukásra azt nem veszik be?


Viszont ennek a nagy társasági életnek megvan a hátránya ami meg a jegy. Nálunk a "stréberek" meg a "nagymenők" tök jóban vannak egymással és pont azért mert nem úgy tekintenek egymásra, hogy ő stréber ő meg nagymenő, hanem mint ember. Persze ez csak akkor működik ha mindkét fél így gondolkozik.

2014. júl. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mert még nem elég érettek. Lényeg, hogy te maradj az, aki vagy. Később már ők is megbánják cselekedetüket.

Ha az életben biztos megélhetést szeretnél, akkor bizony tanulni kell, legyen ez akár egyetemi, főiskolai, technikumi, vagy szakiskolai szint.


Bizonyára te ezt már előre belátod, helyesen téve, ezért jobbak a tanulmányi eredményeid is. A későbbiekben ez csak hasznodra lesz.

Aki pedig nem tanul eleget az később megbánja, de lehet, hogy akkor már késő lesz...


Ne törődj senkivel, ki mit mond, törekedj arra, hogy saját életcélod elérd, tanulj továbbra is szorgalmasan, kitartóan!

2014. aug. 1. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

gyárilag nem olyan okosak..ha még tanulnak akkor sem

Igazából én csak nevetek rajtuk, igazán vices tud lenni néhány megszólalásuk és lényegében ezért is menők :D.

2014. aug. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Persze ne ez legyen a követendő cél senkinek sem.

Viszont tényleg gondolkozz el azon ,hogy nem jogos-e amiért strébernek hívnak. Nálunk volt egy olyan aki napi 5 órákat tanult(=magolt) ,mindenen görcsölt, keresztbe tett másoknak egy plusz 5ösért, nem puskázott soha, minden marhaságra beíratta magát, a töriversenytől kezdve a programozási versenyig, holott kicsit sem konyított hozzá, azt hitte ,hogy az eddig bemagolt dolgokkal könnyen megnyeri.., na amit pedig a legjobban utáltam benne, hogy semmiben nem segített, sohasem súgott, háziban sem semmit, szünetben is végig olvasott, és 10nyelvet tanult, ezek közül egyet sem sajátított el .

Gondold végig, valószínűleg viszont nem ilyen vagy; ez egy ritka faj.

2014. aug. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez iskolája válogatja, ilyen szintű bukás már az én sulimban nagyon gáz volt, nem menő.
2017. okt. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!