Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE magyar nyelv és irodalom...

ELTE magyar nyelv és irodalom mesterképzésére milyen a felvételi? (Modern magyar irodalom szakirányra jelentkeznék. )

Figyelt kérdés
Egy másik egyetemről megyek oda és nálunk az alapszakos záróvizsgára nem kell kidolgozni tételeket, csak a szakdolgozatot kell megvédeni és azzal kapcsolatos irodalmakban és témákban kell tájékozottnak lenni. Az ELTE-n a felvételinél mennyire kérik számon ténylegesen az alapszakos záróvizsgájukhoz tartozó szakirodalmakat / tételeket és mennyire kíváncsiak inkább arra, amire nálunk az alapszakos záróvizsgán?
2014. aug. 1. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:
A felvételi szó szerint beszélgetés. Majdnem biztos, hogy a motivációs leveledből és a beadott dolgozatodból fognak kiindulni. A témához tartozó szakirodalmat nyilván ismerni kell. Aztán valamilyen irányba majd elmegy a beszélgetés. Mindig van bent nyelvész is, szóval nyelvészeti kérdés is lehet. Főleg, ha a témádnak van nyelvészeti vonatkozása (stilisztika, nyelvtörténet, dialektológia, szociolingvisztika stb.)
2014. aug. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, az jó. Köszi. :-) Szerencsére nyelvészetből is viszonylag tájékozott vagyok. Legalábbis a fordítások tekintetében, az pedig van a dolgozatomban is, szóval esélyes, hogy a nyelvész "kolléga" erre fog rákérdezni. :-)
2014. aug. 1. 11:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én mint eltés azt gondolom, hogy a magyar nyelv és irodalom alapból inkább a nyelvészetre rámenő mesterszak, bármilyen szakiránnyal (alapszakos tárgyakban), irodalmas inkább az irodalom és kultúratudomány. Amúgy én is ofa fogok felvételizni, csak nyelvészetre szakosodom.
2015. ápr. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*oda, bocsánat
2015. ápr. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen,most nekem is az irodalom- és kultúratudomány áll az első helyen. :)
2015. máj. 30. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!