Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes diplomát szerezni,...

Érdemes diplomát szerezni, vagy szakmát tanuljon az ember?

Figyelt kérdés
Nagyon sok embertől hallottam hogy magyarán kitörölheti a diplomájával az ember, de szerintem ez nem igaz. Érdekelne a ti véleményetek!
2014. aug. 3. 11:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Nem mindegy, hogy milyen diplomáról beszélünk...
2014. aug. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

Természetesen érdemes diplomát szerezni, csak nem mindegy hogy milyet.

Régen a diploma GARANCIA volt a jó állásra szinte, ma már csak egy LEHETŐSÉG

2014. aug. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Teljesen mindegy, milyen diplomát szerzel, ha érdekel, amit tanulsz, ha jó vagy benne, ha küzdesz érte, soha nem felesleges.

Az én lányomat egy csomóan kiröhögték, hogy szociológia szakra megy, mert semmire sem jó. Imádja, másodévtől baromi jól keres vele, mert kapott állást, most eü finanszírozást tanul, és már megvan az állása vele Skóciában. És igen, lesz egy csomó csoporttársa, aki semmit nem tud vele kezdeni, de ők nem is tesznek érte. És szakmunkás is van rengeteg ilyen, egyszerűen nem tesz semmit azért, hogy állása legyen, csak tátja a száját.

2014. aug. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen utolsó, egyet értek! Én Speciel történész szeretnék lenni, ez a nagy álmom, és tudom hogy szeretném csinálni! :)
2014. aug. 3. 11:39
 5/13 anonim ***** válasza:
68%

Bocs az off miatt. #3-as válaszadónak a kommentjét nem tudom szó nélkül megállni.

Mi volt az a munka amivel szociológus hallgatóként baroni jól keresett a lányod? Mert ha semmiköze ahhoz hogy szociológia szakos (pl, jó lett volna arra a munkára ha bármilyen más szakos) akkor kissé csúsztatás amivel a válaszodban éltél.

Mivel írod hogy egészségügy finanszírozást tanul most, csak nem volt olyan jó az a munka, hogy irányt változtatott. A leírtak alapján gondolom angolból vér profi a lányod, gondolom ez is hozzájárul a sikerességéhez. Az egészségpolitika tervezés és finanszírozás mesterszak egy új szak a palettán, itthon nem igazán látok rá keresletet, van egy-két GYEMSZI vagy OEFI állás, de egyébként se a közigazgatás se a kórházak nem alkalmaznak ilyen végzettséggel. Külföldet nem tudom ebből a szempontból, de gondolom lett jó kapcsolata az ELTE-nek kint, így már egyetemről lehet helyezkedni a nyelvet profin neszélő hallgatóknak. Ez azért nem az átlagos egyetemista kategória..

2014. aug. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

tük8, úgyis sormunkán fogsz kikötni, ugyanis villamosmérnök állásból van 5 naponta, amire 1500ember jelentkezik, szalagmunkából meg van 5000 amire 200e ember jelentkezik.


Csak szánj rá fél órát és fusd végig az állasportálokat!

2014. aug. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
megyei lapnál dolgozott közvéleménykutatóként, nettó 120-ért.
2014. aug. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Előző: Tegyük fel, hogy 1 év alatt 1500 villamosmérnök végez. Egy év 365 nap, naponta 5 állás -> 1825 állás és 1500 fő van. Ergo nem telítődik a piac. Nem a szakmunkásokat (és a szalagmunkásokat) szólom le, de a te érvelésed elég karcsú.
2014. aug. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen érvelése nincs. A villamosmérnök és a szalagmunkásállás kereslet/kínálati oldalát vetette össze, de csak egy adott időpillanatban, ami ugye nem sokat mond, mert folyamatában kell vizsgálni, akkor lehet látni a tendenciát..

Mert ez olyan hogy ha pl. ma szétnézek a neten és látok két magyar-töri szakos tanár állást és nem látok ápolót keres álláshirdetést, akkor levonom a konzekvenciát magyar-töri szakos tanárból hiány van, ápolóként meg nem lehet állást találni..Ez is lehet egy pillanatfelvétel, csak éppen nem a valóságot fogja tükrözni.

2014. aug. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egy villamosmérnök mindig fog állást találni, jó fizetéssel, főleg, ha BME-n végzett, szóval erről ennyit. Egyébként rendészeti, vagy katonai pálya az, ami még garanciának nevezhető.
2014. aug. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!