Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akik nem államilag finanszíroz...

Akik nem államilag finanszírozott képzésre járnak, ők is ugyanolyan tagjai az egyetemi közösségnek?

Figyelt kérdés
Nyilván mint hallgató, ugyanolyan jogokkal rendelkeznek, gondolom. Arra lennék kíváncsi, hogy a többi diák kinézi őket vagy nem foglalkozik senki se azzal, hogy fizetek-e tandíjat.

2014. aug. 3. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hacsak az önfinanszírozó tanuló nem írja ki a homlokára nagy betűkkel, hogy ő bizony nem államilag finanszírozott, akkor ez nem derül ki.

De egyébként nekem aztán semmi bajom nincs azokkal, akik fizetnek, nem nézek ki emiatt senkit.

2014. aug. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Machen ***** válasza:

Igen, ugyan azokkal a jogokkal és kötelezettségekkel rendelkezel, mint az állam által finanszírozott társaid.

Sőt még vizsgalapodon sem tüntetik fel, hogy önköltséges vagy.

2014. aug. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Machen ***** válasza:
100%
Emiatt senki sem fog téged lenézni.
2014. aug. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Biztos van, aki emiatt lenéz valakit, de alapvetően nem ez a megszokott, főleg mostanság, amikor néhány szakra nagyon nehéz bekerülni államilag támogatott képzésre. Ráadásul ha valakivel barátkozni kezdesz, akkor nem szerepel az első, sem második témák között az, hogy ki fizet és ki nem.
2014. aug. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Na nálunk ez elég vicces volna PTE-KTK-n. Gazdálkodási és menedzsment szakon például vagyunk 2-en államisok, és cirka 80 költségtérítéses. Soha nem menőztem vele, hogy én államis vagyok, és senkit nem is néztem le emiatt. Nálunk mindenki ugyanolyan tagja a közösségnek, aki eszerint választja meg barátait, vagy eszerint ítélkezik mások felett, arra inkább nem mondok semmit. Lehet, hogy valaki éppen mondjuk csak 2 ponttal csúszott le az államiról, sőt jobban teljesít, mint az államis.
2014. aug. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jó eséllyel meg sem tudod, hogy ki államis és ki költségtérítéses a társaságban. Nem kell a homlokodra írni, sem hirdetni. Egyébként ahogy más is mondta ugyanazokkal a jogokkal és kötelezettségekkel rendelkeznek az államisok, mint a költségesek, szóval a tanulmányok kimenetelét illetően teljesen mindegy.
2014. aug. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!