Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gépészmérnök vagy mérnök...

Gépészmérnök vagy mérnök informatikus szak a nehezebb?

Figyelt kérdés

Nem kérdés, mindkettő keresett szak, de melyik a nehezebben megcsinálható?

Csak mellékesként, lány vagyok. Most mérnök infós vagyok, de nem merek jelentkezni gépészre, mert attól félek, h az nehezebb és nem menne :S Persze ott van sz is, hogy kinek melyik... De úgy általánosságban ?


2014. aug. 3. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ahogy írtad: kinek melyik a nehezebb.


Én gépészen vagyok és utálom a programozást, nekem nyilván a gépészmérnök jobban fekszik és jól is megy. Viszont ellenpéldának a volt szobatársamat hoznám fel, aki szintén gépészen volt és szakközépiskolából hozott tudással nagyon ért a programozáshoz. Egész éven át mondtuk neki, hogy hulye hogy nem infóra ment, mert szabadidejében is programozott, év közben meg összesen hozott vagy 20 kreditet, amivel most áttették fizetősre...még valószínűleg vergődni fog egy évet, de neki például infóra kellett volna mennie.


A lényeg, hogy arra menj ami jobban tetszik, egyébként melyik egyetemre szeretnél jelentkezni?

2014. aug. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mármint melyik egyetemre jársz, ez lett volna a kérdésem. :)
2014. aug. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

ME-GÉIK

de a következő szakot már pesten akarom megcsinálni

2014. aug. 7. 19:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Mérnökinfó, hogy megy? A gépészmérnök is nehéz, de ahogy az első is írta ez egyén függő.

Ha például a programozás megy, de a fizika nem a mérnökinfón akkor menj ELTE programtervező informatikusnak.

A gépészmérnökin kemény fizika és matek van, programozás nincs.

2014. aug. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*vagyis nem annyira erősen mint a mérnökinfón.
2014. aug. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!