Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg hátrányban leszek...

Tényleg hátrányban leszek egyetemen ilyen szempontból, ha én komolyan gondolom a tanulást?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy gazdasági szakra vettek fel, pár ponttal lemaradtam az államiról, így nagyon hajtanom kéne, hogy áttegyenek az önköltségesről. Viszont láttam, hogy vannak ilyen szabadon választható tantárgyak mint pl. "trópusi gyumölcsök" meg hasonló órák. Itt konkrétan gyumölcsöket kell kóstolgatni. :D

Én inkább olyan tantárgyakat vennék fel, amik a szakomhoz kapcsolódnak, ebből kifolyólag gondolom nehezebbek is. Szóval jegyben biztos rosszabbat kapnék, vagy többet kellene tepernem a négyes-ötösért. Jobban lehúznák az átlagomat is, ami pedig minél jobbnak kéne lennie. De így semmi esélyét nem látom, hogy ilyen órákat felvevő hallgatókkal kell "versenyeznem".

Célszerűbb lenne inkább újraérettségiznem a felvételi tantárgyakból, és felvételizni megint a szakra, és úgy átkerulni államira?


2014. aug. 4. 21:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Látszik, hogy még gólya vagy:D Ez nem leszólás amúgy, mert emlékszem én is ilyen voltam (kamu kurzusokat kerülni akartam). De hidd el, ezt mindenki így csinálja (ingyen kredit, miért ne próbálnád felvenni?), és ha te nem így csinálod, akkor nyilván hátrányba kerülsz. A te esetedben ez nem lenne túl jó, mert csak a legjobbak kerülnek át költségesről államira.

Ha a tandíjat meg tudod engedni magadnak, akkor próbálkozz meg vele (de ezen a filozófián változtatni kéne akkor - bár szerintem amúgy is, mert csak hátrány lehet belőle).

2014. aug. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az első két félévedben, amikor számodra különösen fontos az átlag, inkább az ilyen kamutárgyakat vedd fel. Majd ha átvesznek államira, lesz időd felvenni a szakodhoz kapcsolódó tárgyakat is.
2014. aug. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocs de eléggé álomvilágban élsz,a fizetősről átkerülni államira témában. (új felvételi az más, azzal lehet)

Ugyanis első feltétele hogy valaki akit államira felvettek kibukjon a szakról!!!! akkor lesz finanszírozott hely ahova átvehetnek csak!

A kibukás annyit tesz hogy az egy évben a kreditek felét nem szerzi meg valaki(középiskolára lefordítva a tantárgyak feléből!! megbukik..nem csak ismétel vizsgát hanem még nincs csak elégtelen jegye a feléből) tárgyak másik feléből elég ha full 2-e van, akkor már neki stabil az állami helye....Szóval ha csak enyit teljesít aki 400 feletti ponttal bejutott a szakra, akkor hiába vagy te kitűnő mindenből 5-ös egy db. uv. nélkül akkor sincs hova átjelentkezned.

2014. aug. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
*ennyit
2014. aug. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

Átkerülni tényleg kevés az esély, legfeljebb új felvételivel... akkor meg már miért ne tanulnál?


Egyébként nem értek egyet az előttem szólókkal. Ha egy kicsit rosszabb lesz is az átlagod, később, a diplomádban, a munkádban ezerszer megtérül az a plusz tudás. Ne állj be a sorba - nagy szükségünk van jó közgazdászokra, akik nem végignyaralták az egyetemet. Miért ne te lennél az? De ehhez másmilyennek kell lenned, mint a többiek.


(Megj. siralmas, hogy a jelen felvételi rendszerben az ilyen tanulni akaró diákok nem kerülnek be az állami helyekre, miközben több tízezer léhűtő, tanulással évi két hetet töltő "egyetemistának" fizetjük a szórakozását...).

2014. aug. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért szerintem az az átkerülés nem akkora lehetetlenség, én sokszor lesek, hogy egyáltalán hogyan került be az egyetemre néhány ember. Attól, hogy valakinek magas a felvételi pontszáma, még lehet lusta/hanyag az egyetemen (meg azért az érettségi és egy vizsgaidőszak között van némi különbség).


A másik meg, hogy ne vegye fel a kamu órákat? Nem az "értelmesebb" órák helyett kell felvenni, hanem azok mellé (mert azért a gyümölcskóstolgatás nem vesz el akkora időt/energiát, még ha vizsgázni is kell).


#5 Neked is meg van a lehetőséged, hogy "szórakozz" a felsőoktatásban.

2014. aug. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak kibukással üresedik meg a hely. Nagyon sokan vannak azok, akik 1-2 félév után rájönnek, hogy nem jó szakot választottak, így inkább ott hagyják. Ezeket összegezve már reális esély van átsorolásra, ha az illető odateszi magát és jó átlagot produkál.
2014. aug. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2014. aug. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%
Normális egyetemen, aki tanterv szerint halad (márpedig ha tanulni fogsz, akkor aszerint fogsz), annak nem kell kamutárgyakat felvenni. Szóval ettől ne félj, kötelező tárgyakból is lehet jó átlagokat elérni...
2014. aug. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#9 :D Te biztos jártál már felsőoktatási intézményben? Mert ha igen, akkor ez akkor is egy borzasztó naív hozzáállás. Szóval azt mondod, hogy jövő félévben vegyem fel a mintaterv szerinti 26 kreditemet és próbáljak meg labdába rúgni azokkal, akik 40 kreditet vesznek fel. Ezt te sem gondolod komolyan. Nyilván ha ötösre is teljesítek mindent, soha a büdös életbe nem tudok majd olyan átlagot produkálni, amivel ki tudok tűnni. Mert aki tényleg jó átlagot akar, az felvesz még pluszba egy rakat tárgyat és azok mellé még felveszi a kamu tárgyakat is. Szerintem az SZTE elég "normális" egyetem ahhoz, hogy az általad felvázolt marhaságot megcáfoljam.


Megjegyezném, hogy egy nehéz szakra járok és mintaterv szerint haladok (eddig).

2014. aug. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!