Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen Magyarországon a Jogi...

Milyen Magyarországon a Jogi egyetem? Hány évig tart. Tapasztalatok és milyen tantárgyakat tartalmaz?

Figyelt kérdés
2010. jan. 12. 11:34
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

felvi.hu

Tele van statisztikákkal, rengeteg véleménnyel, no meg leírással.

2010. jan. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
5 éves, ide jártam egy évig, de nem ajánlom senkinek.
2010. jan. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

5 éves igen. Utána még 3 év gyakorlat. Szakvizsgákkal.

Én sem ajánlom, mert egyrészt baromira telített, elhelyezkedési esélyeid majdnem egyenlő a nullával.

Brutálisan lecsökkentek a felvehető helyek, szóval én elgondolkodnék azon, hogy jelentkezzek-e.

Baromira nehéz, rengeteg tantárgy, a jog minden rését meg kell tanulnod. Hiába érdekel téged a BTK, minden kell.

Aki nem olyan kocka jogilag, aki annyira elkötelezte magát, és annyira érdekli, hogy képes 0 magánélettel eltölteni 5 évet, akkor nagyon nem ajánlom...

Szerintem ettől van több és jobb szak is. Amiből meg is élsz...

2010. jan. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

5 éves és én javaslom, szeretem, amit csinálok és jól keresek. Nem könnyű, de ezt mondta valaki? Egy mérnök se olyan könnyű, felsőfokú nyelvismeret a minimum, a megfelelő szakmai ismeretek után.


üdv.: egy jogász

2010. jan. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%

Te miért írod mindenhova ugyan azt? Hogy hajrá gyerünk emberek menjetek az atom telített jogra, szívjátok majd meg.

Kb. minden válaszhoz ugyan ezt írod. Érdekes egy picit. Mi ezzel a célod?

2010. jan. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Nem a telítettség a lényeg a jogászi szakmában, hanem a tehetséged, az ismeretségi köröd és a személyes varázsod.

Igen, sokan vagyunk jogászok. És? Akkor mi van?

Senki sem mondta, hogy minden jogász meg fog tudni élni a jogból. De ez akkor is így lenne, ha évente csak 10 db. jogász végezne.

Ügyvédjelöltként azt látom, hogy az egyetemről hozott alapok mellé a legjobban arra van szükség, hogy szimpatikus legyek az éppen tárgyaló bírónak.

Szimpátiának meg semmi köze ahhoz, hogy mennyire vagyunk sokan ezen a pályán.

A végzett jogászoknak legalább a fele egyébként sem a jogi pályán keresi a megélhetését. A jelöltek meg egyáltalán nem biztos, hogy jelöltként is szakvizsgáznak vagy, hogy egyáltalán maradnak - e az ügyvédi pályán.

A létszám csak matematika, az élet ettől azért messze összetettebb.

2010. ápr. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Aki nem olyan kocka jogilag, aki annyira elkötelezte magát, és annyira érdekli, hogy képes 0 magánélettel eltölteni 5 évet, akkor nagyon nem ajánlom... "


Az a helyzet, kedves válaszoló, hogy a jog NEM MEGY MÁSHOGY!

Meg lehet próbálni ugyan, mint ahogy sok évfolyamtársam meg is próbálta, de nem fog sikerülni. Láttam családokat, és párkapcsolatokat tönkremenni, mert államvizsgáztunk. Aki a jogot élethivatásként fogja fel és nem munkaként, az nem is tudja máshogy csinálni, csak ha mindenről lemond.

Ezt valaki vagy képes elfogadni vagy nem.

Ha nem, akkor nem kell jogi pályára lépni. Viszont, ha igen és kész megfizetni ezt az árat, akkor senkit sem szabad elítélni vagy megítélni azért, mert képes arra, amire sokan nem.

Jog elsajátítása szakmai szinten nagyon sok lemondással és áldozattal jár, viszont éppen ezért tudunk embereket nagyon komoly bajokból kirángatni.

Tölts el 72 órát őrizetben és utána kíváncsi lennék, hogy örülnél - e egy kocka jogásznak!

2010. ápr. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aki azt írja, hogy nem jó, nem tudsz vele elhelyezkedi, és nagyon nehéz, az egyszerűen nem erre a munkára való. Megjegyezném, hogy egy jogi végzettséggel szinte akármilyen területen el tudsz helyezkedni és előnyhöz jutsz. Talpraesettség, és tehetség kérdése az egész. Természetesen nem hátrány, ha jó az ismerettségi köröd, de ez bármilyen pályán elmondható. Nagyon gyökér emberek is elvégezték már, szóval nem kell atomfizikusnak lenni. Sokat kell olvasni. Azért az nem akkora tragédia. Az előttem szólónak igaza van: nem könnyű, de elvégezhető. A kérdésedre válaszolva 5 éves osztatlan képzésen veszel részt. Én a pécsi egyetemet tudom ajánlani. Eleinte római jogot is kell tanulni, később pedig ugye jönnek a többiek...bűntető jog, pogári jog stb. Egyébként ha tehetséges vagy, akkor nyitva állnak a kapuk. Legalábbis szerintem. Fontos ugye az elkötelezettség és az általános lelkesedés a munkád iránt. Bár szerintem ez mindenhol így van. Ja, és nem csak jogásznak vagy ügyvédnek lehet menni...
2010. máj. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
"0 magánélet..." könyörgöm, nem randizni, TANULNI mész oda!
2010. máj. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 McEnroy ***** válasza:

" A vádlottak álljanak fel!

A vád és a védelem által előterjesztett tények és érvek ismeretében, és azokat gondosan mérlegelve, a vádlottakat bűnösnek találtam az ellenük felhozott vádban.

Tekintettel a különös kegyetlenséggel végrehajtott bűncselekményre, és megjavulásuknak valószerűtlenségére, ezennel 125 év javító- nevelőintézetben letöltendő fogságra ítélem."


Aki kitalálja, hogy melyik filmből idéztem, az igazi jogász :D

2022. máj. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!