Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem fog menni az egyetem,...

Ha nem fog menni az egyetem, akkor utána mit tudok kezdeni?

Figyelt kérdés

Lehet pánikolok előre, de jobb felkészülni mindenre.

Szóval, ha nem bírom, nem megy, akkor mit tudok kezdeni utána?

Gimnáziumi végzettségem van, 2 idegennyelvet is beszélek.

A felsőoktatási szakképzés könnyebb mint egy alapszak?

Vagy a másik lehetőség az OKJ, csak sokan mondják, hogy az semmit se ér.


Vagy tanulok egy szakmát, csak nem tudom milyet, mert idáig eljutottam, felvettek egyetemre, akkor nem akarok sem pék, se hegesztő(nem nézem le őket) stb lenni.


Mit tudtok mondani?


2014. aug. 5. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerinted erre van általános recept, és még véletlenül sem az számít, milyen területen dolgoznál később?
2014. aug. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tényleg csak nagyjából van elképzelésem a területet illetően.


Például kereskedelem, de nem eladó, hanem magasabb szinten, vagy valami logisztikához kapcsolódó, vagy idegenforgalom.


Ilyesmikre gondolok, külföldön is dolgoznék, nyelvtudás nem gond.

2014. aug. 5. 13:21
 3/7 Barbixo ***** válasza:
Vannak olyanok, akik egyetemre sem járnak, mert az anyagi nem engedi, mégis szépen helytállnak. Csak akarni kell.
2014. aug. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Persze, ez tiszta, csak nekem az egyetemi tanulás volt egész általános és gimnáziumi éveim során a cél. Ez megvan, már csak bent kéne maradni. De ha valami történik, akkor arra az esetre akarok egy másik utat, ezért kérdem csak.
2014. aug. 5. 13:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha megvan a kellő motiváció, akkor nem lesz gond. Egyébként milyen szakos leszel?
2014. aug. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Turizmus vendéglátásra vettek fel, de sajnos csak fizetősre.
2014. aug. 5. 19:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Bentmaradtál?
2023. jún. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!